Ten zatím v play-off zažívá krušné chvíle. Po porážce o jediný míč a zranění svého kapitána Kalase v Karlových Varech se doma Šacung revanšoval a odjel tak do lázeňského města k rozhodujícímu duelu o postup do finále, které se hraje v přímém přenosu České televize (středa 28. září).
Jenže už před utkáním Šacung přišel o Kadeřábka a trenéra Buddeuse a v průběhu se pak zranil další klíčový hráč Holub. Přesto Benešovští na osud nežehrali a dovedli utkání znovu do posledního možného zápasu, kde však neuspěli.

Karlovy Vary - Šacung Benešov 5:4

(konečný stav série 2:1)

První polovina utkání Šacung nezastihla v dobré formě. Doubrava s Holubem v deblu podlehli J. Medkovi s Kokšteinem, ale Makara s Řehákem zdolali Vankeho s Dvořákem a střídajícím Bíbrem.

Trojky zvládli domácí lépe. Hned v té první si Holub podvrtnul kotník a spolu s Doubravou a Stejskalem třetí set proti Vankemu s M. Medkem a Chytrou nezvládli. Pro Holuba utkání skončilo. Ešner s Makarou, Řehákem a alternujícím Flaksem na J. Medka, Dvořáka a Kokšteina neměli. Za stavu 3:1 ale znovu Doubrava skolil v singlu Babku.

Domácí se ale dočkali tří zápasových mečbolů, když Vankeho trojice zdolala Ešnerovu, ve které Holuba nahradil Štěpař a za Makaru naskočil nedoléčený Kalas. Doubravova trojice druhou sestavu domácích porazila. V deblech dosud v sérii neporažená dvojice Makara, Řehák zvládla i své poslední vystoupení proti Vankemu s Dvořákem a střídajícím Bíbrem.

Poslední slibně rozjetý debl však Doubrava se Stejskalem nezvládli. Ačkoliv v obou setech nad J. Medkem s Kokšteinem vedli 6:4 a 7:5, oba sety ztratili.

Kapitánu Šacungu Františku Kalasovi se po zápase nehovořilo lehce. „Začátek utkání nás nezastihl v dobré pohodě, zvlášť porážka od druhé domácí trojky nám narušila plány. Ještě možná více zranění Holuba. Zvedli jsme se až po vyhraném singlu a když vyhrála naše druhá dvojice, byli dole domácí. Bohužel dobře rozehranou poslední dvojicí jsme vždy sérií chyb předali klíč od finálové brány soupeři,“ a děkoval a zlobil se na muže s píšťalkou: „Hráčům nelze moc vytknout, bojovali až do konce, bohužel se od nás odvrátilo i potřebné štěstí. Nemám také ve zvyku se vyjadřovat k rozhodčím, ale je spíše na zvážení komise rozhodčích, proč nás ve Varech píská stále stejná dvojice a vždy je většina sporných míčů přisuzována domácím.“

Šacung tak čeká souboj jen o bronz, který se odehraje v sobotu 24. září od 14 hodin v Benešově. Soupeřem mu budou Čelákovice, které v rozhodujícím utkání v Modřicích podlehly 2:5.

„Bude to hodně těžké utkání. Pro mladý tým z Čelákovic je bronz velkou výzvou, zatímco pro naše zkušené hráče není souboj pouze o bronz něčím, co by je moc motivovalo. Navíc vzhledem ke zdravotnímu stavu družstva nejsou vyhlídky nijak příznivé. Ale hrajeme doma, a tam bychom prohrávat neměli,“ řekl Kalas.

MARTIN MARŠÁLEK