ŽATEC – ŠACUNG BENEŠOV            5:5

Duel čtvrtého a pátého celku loňského ročníku se odehrál za nepříznivých klimatických podmínek, kde úřadovaly chladno, studený vítr a chvíli i sníh. Za tohoto stavu bylo jasné, že kvalita hry utrpí a radovat se bude tým, který se s podmínkami vnitřně vyrovná lépe. Domácí postrádali Škabrouda, Šacungu absentoval Stejskal.

Benešovský celek měl výborný začátek, jak Makara s Řehákem, tak Kalas s Holubem své deblové zápasy vyhráli. Ešner, Kalas, Štěpař a střídající Makara, ale v první trojce nebyli úspěšní, Doubrava, Holub a Řehák v té druhé už ano. Dvoubodové vedení oranžových barev vzalo za své po nepárové části. Doubrava s Kadeřábkem ve třetí dvojici selhali a poté i Kadeřábek v zápase jednotlivců. Ještě hůře bylo po první odvetné trojici, ve které Doubravova formace neuspěla. Makarova ale vrátila na ukazatel rovnovážný stav.
Rozhodovalo se v posledních deblech. Kalas s Holubem svou druhou deblovou výhrou zajistili Šacungu bod do tabulky, ten druhý ale Makara a Řehák nevyválčili.

Hrající trenér Šacungu Josef Řehák k utkání dodal: „Naplnily se naše obavy a v krutém nenohejbalovém počasí se hrálo venku. Ani hrací plocha nebyla po zimě ještě kvalitní. Rozhodně tím utrpělo oko diváka. Svůj vliv sehrál i začátek sezóny. Soupeři na zisk bodu stačilo odvést standardní výkon. Pochválit musím naše hráče za nasazení a bojovnost, tam se nedalo nic vytknout. Bylo ale vidět, že dlouhodobá absence Stejskala nám bude dělat problémy. Chvíli potrvá, než si sestava bez něj sedne. Klíčovou se ukázala porážka ve třetí dvojici, která rozhodila naše plány.“

MARTIN MARŠÁLEK