ŠACUNG BENEŠOV – ČESKÉ BUDĚJOVICE 6:0

Jihočeši v loňské sezoně nečekaně vyřadili Šacung v semifinálové sérii play-out, když benešovský celek dvakrát udolali na jeho půdě. Odvetu Šacung pojal v kanárovém stylu.

Už mnohé napověděla dvě jasná vítězství úvodních deblů, kde uspěli jak Makara s Kalasem, tak Doubrava s Řehákem. Dařilo se i ve trojicích. Makara s Flaksem a Knytlem sice nezahráli optimálně, ale povedlo se střídání Chejnem a Kalasem. Doubrava, Kadeřábek a Řehák poté přidali čtvrtý bod. Demolice hostí skončila v nepárové pasáži, když třetí debl Kadeřábek s Chejnem zvládli a s výhrou odešel i Kadeřábek ve střetnutí jednotlivců.

„Konečně se nám letos podařilo urvat začátek utkání. Některé zápasy byly jasnou záležitostí, jiné se povedlo vybojovat v koncovce. Chtěl bych pochválit celé mužstvo za předvedený výkon, včetně dorostence Chejna, který byl u dvou výher. Soupeře náš nástup evidentně zaskočil," zhodnotil utkání kapitán benešovského Šacungu František Kalas.

ČESKÝ BROD – ŠACUNG BENEŠOV 2:6

Výsledek je pro domácí krutý, utkání v Českém Brodě mělo vyrovnanější průběh. Zatímco ale domácí ovládli většinu prvních setů, hosté ty druhé a třetí. Platilo to jak u deblů v podání Makary a Kalase, Doubravy a Řeháka, tak i trojice Makary, Kalase a Knytla. Teprve výhra Doubravy, Kadeřábka a Řeháka byla z těch pohodových.

Za stavu 4:0 pro hosty se zdálo rozhodnuto, ale ve vloženém deblu Kadeřábek s Flaksem a střídajícím Kupským sice odvrátili trojici domácích mečbolů, ale svůj vlastní neproměnili. Kadeřábek poté selhal i v singlu a domácí ožili. Vyrovnané zápasy odvetných trojic ale znovu vyzněly pro hosty, radovala se jak Doubravova, tak Makarova formace, a Šacung slavil další výhru.

„I zde se nám podařil výborně vstup do utkání. Vůbec se nám nedařilo v prvních setech, naštěstí nám výborně vyšly ty třetí. Po trojkách už přišlo z naší strany určité uspokojení a v prostřední části jsme už koncovky nezvládli. Brod to nastartovalo, ale naše trojky, zejména ta Doubravova, hrály dobře a vyhrály oba své zápasy," byl spokojený po zápase kapitán Šacungu František Kalas.

1. EXMOST Modřice 6 6 0 0 36:11 12
2. Karlovy Vary 6 5 0 1 34:16 10
3. Šacung ČNES Benešov 6 4 0 2 29:21 8
4. České Budějovice 6 2 1 3 20:25 5
5. TJ AVIA Čakovice 6 2 1 3 24:29 5
6. TJ Slavoj Český Brod 6 1 1 4 20:32 3
7. NK CLIMAX Vsetín 6 1 1 4 19:32 3
8. TJ Spartak Čelákovice 6 1 0 5 17:33 1

MARTIN MARŠÁLEK