Atraktivní prostředí Krkonoš pochopitelně přilákalo i početný nehrající doprovod (trenéry, rodiče a další), a tak se počet účastníků vyšplhal přibližně k číslu 500.

Na startu samozřejmě nechyběli ani reprezentanti v současné době nejúspěšnějšího mládežnického oddílu ve Středočeském kraji – Spartaku Vlašim. Ve spolupráci s MěDDM vyslali vlašimští šachisté na mistrovství rekordních deset dětí a tři trenéry.

Podle očekávání dosáhla nejlepšího výsledku desetiletá Nela Pýchová, která v kategorii dívek do dvanácti let nedala nikomu šanci a se ziskem 6/9 s přehledem dokráčela ke zlaté medaili!

Ve společném turnaji s chlapci skončila Pýchová celkově dvanáctá, což je rovněž velmi dobré umístění. Před nadcházejícím MS v Turecku (11. – 23. listopadu) se tak představila ve slušné formě.

Vědět o sobě dali i vlašimští chlapci, když se hned šest z nich dostalo bodově nad 50 procent. Nejlépe skončili Robin Hrdina (11. v U 14), Jiří Rýdl (11. v U 12), David Zvára (16. v U 16) a Vojtěch Filip (18. v U 12), solidní umístění těsně za dvacítkou nejlepších si připsali i Lukáš Jelínek (21. v U 16), Lukáš Filip (22. v U 16) a Patrik Pýcha (26. v U 14). Zatímco mezi nejmladšími hochy by Jirkovi Rýdlovi mělo 11. místo stačit k postupu na březnové MČR v Koutech nad Desnou, v kategorii do 14 let je Robin Hrdina až druhým náhradníkem, i to mu ale dává šanci, že si mezi elitou nakonec zahraje.

Ve druhé polovině výsledkové listiny skončili David Pikal (54. v U 14) a Patrik Studnička (55. v U 14), oba ale hráli na takto významné soutěži poprvé a příště určitě zaútočí na vyšší mety.

V kategorii U 14 startoval i jediný nevlašimský zástupce okresního šachu, Radek Bumbálek z Brodců. Ziskem 4,5/9 a 36. místem také rozhodně nezklamal.

Podrobnější informace a odkazy na výsledky i fotogalerie najdete na stránkách www.sachyvlasim.cz.

ONDŘEJ MATĚJOVSKÝ