Hattrickem zničil rezervu Táborska a jako první v letošním ročníku ČFL překonal dvoucifernou hranici vstřelených gólů. Není proto divu, že kluby z nejvyšších soutěží začaly kroužit… „Zatím jsem to odložil, vrátím se k tomu v zimě," hodlá ale odchovanec pardubického fotbalu dohrát podzim ve Viktorii.

Jedenáct gólů v sedmi zápasech. Jak vám to zní?
Je to dobrý vstup do sezony. Pracuje na mě celý tým a padá mi to tam. Jsem rád a doufám, že to bude pokračovat.

Proti Táborsku jste skóroval levou, pravou i hlavou. Co je váš typický gól?
Asi úplně nemám gól, který by mě charakterizoval. Spíše je to na střídačku.

I když to ze statistik není příliš znát, pociťuje nějakou zvýšenou pozornost obránců?
Vnímám, že mě hlídají jinak než dřív. Ale máme teď kvalitní mančaft a dokáží to na sebe vzít i jiní. Já si najdu prostor ve vápně a balony mě většinou nacházejí.

Zažil jste už takovou gólovou jízdu na začátku sezony?
Jo. Měl jsem před dvěma lety v ČFL za Čáslav za šest kol, tuším, osm gólů. Pak se to tedy trochu zaseklo. Doufám, že tentokrát tomu tak nebude, půjde to alespoň do zimy a nejlépe i potom na jaře. Ale uvidím, co bude v zimě.

Asi by bylo příjemné vyhrát střeleckou tabulku, že? Předpokládám, že ji sledujete…
To bych byl moc rád… Ze začátku jsem ji moc nesledoval, ale když se daří, tak se občas podívám a vidět se na prvním místě je hezký.

O víkendu vás čeká zápas o první příčku. Připravujete se na Převýšov nějak speciálně?
Trenér se snaží nás neustále motivovat a připravovat na těžké utkání. V Převýšově nehrajeme poprvé. Jsou tam trochu nepřátelské podmínky, hřiště v lese, navíc malé, hraje se tam ráno, takže to bude pod rosou. Připravujeme se. Bude to spíš boj. Převýšov po skončení farmy s Hradcem paradoxně posílil. Měli kvalitní hráče, ale ti nehráli. Tým ustálili a hrají dobrý fotbal.

V Jirnech je majitel Jícha známý náročností, a pokud se mu nelíbí výkon jako třeba ve Štěchovicích, dá to mužstvu najevo. Jak se vám pod takovým tlakem hraje?
Moc si to nepřipouštíme. Trenér je pan Hradecký. Vlivy z vedení v šatně neřešíme. Asi jako kdekoli jinde. Jsme tam kvůli tomu, abychom hráli a vyhrávali.

Jirny jsou hodně vnímané i jako tým, na jehož hřišti si téměř každý soupeř stěžuje na rozhodčí. Výjimkou nebylo ani béčko Táborska. Jde podle vás o kolorit soupeřů, nebo vám sudí opravdu přidávají? Jak to vnímají hráči?
V Jirnech jsem rok a za tu dobu jsem nezažil, že by tam byly úplně nějaké zářezy. Třetí liga je samozřejmě známá tím, že když hrajete venku, tak rozhodčí domácím něco přidá. Ale přijde mi, že všechny týmy, co přijedou, od první minuty brečí, že nemá cenu u nás ani hrát. Vůbec se nesoustředí na výkon, sami si rozhádají rozhodčího. Ten je pak na ně naštvaný, takže jim dokáže přitížit. Ze začátku je ale metr nastavený padesát na padesát, jak by měl. Jiná věc je, jestli se v Jirnech děly nějaké věci dřív, ale teď už tomu tak není. ČFL je už soutěží, která je hodně na očích.

V loňské sezoně jste ji vyhráli, ale bez postupu. Není to demotivující?
Nějaká demotivace tam chvilku visela ve vzduchu. Ale sedli jsme si a jsme dobrá parta. Nemáme široký kádr, ale těch třináct hráčů je kvalitních. Tým se až na brankáře Fendricha, který je v Opavě, udržel pohromadě. Věděli jsme, do čeho jdeme a že Jirny nemohou vzhledem k hřišti a podmínkám postoupit. I tak jsme se chtěli o vítězství poprat, abychom to zkomplikovali týmům, které se o něj praly.

Předpokládám, že úplně stejné cíle máte i letos…
Majitel má vždy nejvyšší cíle, za což jsme rádi. Nechtěli bychom hrát někde na druhém konci tabulky. Myslím, že kádr je kvalitní a máme na to se znovu poprat. Sezona je dlouhá. Musejí se nám vyhýbat zranění. Ale pokud vše půjde, jak má, budeme znovu aspirovat alespoň na bednu.

Před Jirny jste vyhrál ČFL i se Střížkovem a ani v jeho podání se druhá liga nekonala. Lákala by vás vyšší soutěž?
Teď se s nabídkami docela roztrhl pytel po těch jedenácti brankách. Dokonce tam byly i nějaké z ligy. Všechno ale hodně narychlo, takže jsem to odložil. Se všemi jsem domluvený, že budeme jednat v zimě. Pokud by přišla znovu nějaká zajímavá, asi už bych kývl. Ale uvidíme. Dodělávám si titul ve škole, mám založenou firmu, takže toho je víc. Jirny mi vyhovují, že trénujeme třikrát čtyřikrát týdně odpoledne a je to uvolněnější, než hrát profesionální fotbal, kde jsou tréninky dvakrát denně.

Prozradíte, které kluby o vás projevily zájem?
Zatím to nechci ventilovat. V zimě bych se k tomu měl vrátit, takže nechci nic hlásat do novin.