KARVINÁ - VLAŠIM 0:0

Domácí na Vlašim vyrukovali se čtyřmi záložníky v řadě a dvěma forvardy Juřenou a Vránou. Karvinští od začátku neskutečně bojovali, chodili do soubojů po hlavě včetně Cverny, který nastoupil s ochrannou maskou na tváři. V duelu s Baníkem si zlomil nos.
Velká snaha a chuť podstupovat všechny souboje však sama o sobě nestačila. Postupem času znovu zabředla karvinská hra do stereotypu a Vlašim hrozila z brejků. Oba týmy nakonec branku nedaly a rozešly se smírně.

Domácí navíc rychle nasbírali žluté karty a hrozila jim červená. „Proto jsem taky o přestávce stáhl Hrtánka i Vránu, abych omezil riziko vyloučení. To nám opravdu hrozilo. Kluci byli až přemotivovaní," poznamenal kouč Karviné Pavel Malura.

Jeho svěřenci si v úvodní půli připsali na své konto několik nadějných akcí a slušnou střelu Fischera, který ovšem pálil vedle. Hosté po nákopu Jíchy také mohli skórovat, ale zblízka netrefili odkrytu bránu. „To byla škoda, protože přesně takhle to na tréninku zkoušíme a v Karviné se nám povedlo párkrát zahrát stejnou situaci podle představ. Scházel větší důraz," litoval kouč Vlašimi Martin Frýdek, někdejší špílmachr pražské Sparty.

Poslední dvě akce první půle náležely Bestovi. Ten se nejprve teatrálně pokoušel místo zakončení o penaltu, ale rozhodčí jeho prosbu nevyslyšel. Ve 40. minutě pak minul hlavou bránu.

Po změně stran už domácí tak nebezpeční nebyli. To spíš Vlašim. „Náš výkon šel oproti úvodnímu poločasu dolů. Ano, snaha tam byla, ale měnila se v křeč. Do fotbalu, který jsme hráli v úvodu, má naše hra daleko a když se dlouho nedaří, nervozita stoupá každou minutou," popisoval okamžiky druhé půle Pavel Malura.

Vlašimský Frýdek mohl být naopak spokojen. „Podali jsme zodpovědný výkon, byli nebezpeční směrem dopředu. S větší rozvahou v zakončení se daly uhrát i tři body. Ale i ten jeden bereme, protože Karviná je silný tým a má fotbalový mančaft. Akorát na ní momentálně leží deka," vypozoroval Frýdek.
Domácí se skutečně po změně stran už do žádné nadějné gólové situace nedostali, zato hosté pálili po brejcích ze všech pozic a dvakrát byli hodně blízko třem bodům. „Po Střížkovu se nám to střelecky nějak zaseklo. Dneska jsme sice měli dvě tři možnosti, ale dopadlo to jako vždycky. Když se nepromění, tak znervózníme a nevěříme si," narážel Malura na psychickou stránku výkonu.

O ní se zmínil i jeho protějšek Frýdek. „Fotbal je hodně o hlavě a my věděli, že nás čeká z tohoto pohledu náročné utkání. Nečekalo se, že Karviná bude hrát dole a věděli jsme, že potřebuje vyhrát. Ale my také nejsme v žádné skvělé pozici a potřebujeme každý bodík. Ten máme a dotáhnout aspoň jednu slibnou akci do konce, mohlo to být ještě veselejší," usmíval se Martin Frýdek.

Zato domácímu trenérovi nebylo do úsměvu vůbec. „ V naší hře chybí fotbalová lehkost i fotbalovost sama, nějaký nápad," pravil. I proto se po třech prohrách v řadě snažil oživit herní projev mužstva, poslal na hřiště nové hráče i nové rozestavení 4–4–2. „Musíme se nyní snažit maximálně zjednodušit naši hru. Na nějaké kombinační rejdy nemáme momentálně psychiku, takže je třeba vést útoky jednoduše. Od hrotu a jeho sklepnutí na další hráče, dostávat se do šancí ze stran. Dneska jsem na hráčích pozoroval velkou snahu a právě od té pracovitosti a bojovnosti bychom se mohli odrazit," mínil Malura.

A také od čistého konta, které Karvinští od prvního kola neudrželi. „Ano, čisté konto je sice fajn, ale musíme vidět, že Vlašim nám dneska mohla dva góly klidně dát, takže tam bylo i štěstí. Musíme holt pořád pracovat a věřit, že dosáhneme úspěšného výsledku. S ním se to zlomí," zadoufal Pavel Malura.

Rozhodčí: Ochotnický – Kříž, Hock. ŽK: Bolf, O. Cverna, Vrána, Hrtánek, Hottek – Toma, Petrů, Jícha, Jeřábek. Diváci: 1245.

Karviná: Rakovan – O. Cverna, Mikula, Bolf, Knötig – Besta, Fischer, Hrtánek (46. Hottek), Vladavič – Juřena, Vrána (46. Mišinský, 72. Ciku). Trenér: Malura.

Vlašim: Toma – Sus, Petrů, Macháček, Starý – Vebr (45. Kraus) – Jeřábek (90. Janda), Pokorný, Zachariáš, Matoušek – Jícha. Trenér: Frýdek.