VIKTORIA ŽIŽKOV – VLAŠIM 0:1

Domácí mají na jaře formu jako hrom, zatím prohráli pouze jednou a jenom dvakrát inkasovali. Ve Vlašimi mají opačné starosti. Tým zkušeného trenéra Vlastimila Petržely byl před utkáním na 14. příčce. Před sezónou si ale jistě v tomto středočeském městě představovali růžovější situaci.

V první půlhodině domácí působili aktivnějším dojmem, avšak ani oni nenašli cestu skrz vlašimskou obranu. Hrozili pouze nebezpečnými centry, se kterými si slovenský brankář Chudý ve službách Vlašimi poradil. Velký problém měl snad jen s dalekonosnou střelou Podrázského. Největší šanci v první půli měli ale hosté. Ve 36. minutě mnoho nechybělo a Vlašimští vedli. V pokutovém území se míč dostal k Hronkovi, jenž křížnou střelou těsně minul pravou tyč.

Závěr první části patřil hostům, kteří vyrovnali hru, a naopak to byli domácí, kdo se na útočnou polovinu dostávali spíše sporadicky. Úvodních pětačtyřicet minut nenabídlo nikterak zábavnou podívanou. Brankových příležitostí bylo k vidění pomálu neboť obrany vyčnívaly nad útokem.

Také po změně stran měli více ze hry Žižkovští, ale Chudý byl pokaždé na místě. O výhře rytířů zpod Blaníka nakonec rozhodla 72. minuta a gól stál za to. Zastupující kapitán Lukáš Vebr za absentujícího Jiří Petrů, se rozhlédl, zjistil, že ještě na podzim jeho spoluhráč brankář Holý stojí dále z branky, a pak ho krásně z třiceti metrů přehodil. „Viděl jsem, že celý zápas stojí dál z branky, a tak když se naskytla šance, jsem to zkusil a jsem rád, že to vyšlo," vylíčil pro Českou televizi střelec branky.

V závěru sice domácí vyvinuli tlak, který však hosté bez větší námahy ubránili a získali velice cenné body pro záchranu. „Udělali jsme velký krok k záchraně," radoval se kouč Vlastimil Petržela do televizních kamer a přidal: „Mohli jsme dát i víc gólů, když měla Viktorka v závěru otevřenou obranu."

Branka: 72. Vebr. Rozhodčí: Paták. ŽK: Bodeček, Podrazký – Radoš, Starý, Hronek, Faouzi. Diváci: 1477. Poločas: 0:0.

Žižkov: Holý – Dressler, Bodeček, Šťastný, Bartošák – Štochl, Súkeník, Folprecht, Podrazký (66. Koukal) – Voltr, Hadaščok (46. Škoda).

Vlašim: Chudý – Radoš (21. Hauer), Kryštůfek, Simerský, Starý – Vebr, Hronek – Sus, Faouzi (68. Matějka), Průcha (75. Janda) – Jícha.