VARNSDORF – VLAŠIM 2:0

„Výkon i výsledek je pro nás hodně pozitivní. Je vidět, že v Mostě měli kluci výpadek, kde to asi podcenili. Dnes to v očích diváků odčinili," těšilo varnsdorfského trenéra Zdenka Frťalu.

První poločas byl na vyložené šance skoupý, oba celky sice měly jakési náznaky, ale brankáři moc práce neměli. Jedna z klíčových situací se narodila těsně před odchodem do kabin. Odražený míč napálil z první Tvaroha, Fendrich předvedl velmi nejistý zákrok, když ho míč, patrně směřující do zámezí přeskočil a doskotačil za brankovou čáru.

„Moje velká chyba. Chtěl jsem to jistit, ale raději jsem to měl pustit. Škoda, první půle byla podle mě vyrovnaná," hlesl vlašimský brankář, který ale v minulé sezóně působil právě ve Varnsdorfu. „Bylo tam před zápasem nějaké hecování, je to vždy zvláštní nastoupit proti celku, kde jste naposledy zapůsobil," kýval hlavou Fendrich.

„Já si myslím, že to šlo do tyče. Ale Fendrich udělal chybu. Moc nám ta branka pomohla," vyprávěl autor úvodní trefy Pavel Tvaroha.
Po změně stran ho rychle napodobil druhý krajní bek, Landovský, který byl při dorážce velmi pohotový. „To nás hodně uklidnilo, mohli jsme vyčkávat na soupeře," pochvaloval si Tvaroha. Hosté mohli snížit v 56. minutě, kdy velkou šanci zazdil Barák. V závěru pak ještě vychytal Fendrich tutovku Rudnytskyyho.

„Gratuluji domácím k výhře, byla zasloužená. Chyba Fendricha průběh utkání hodně ovlivnila. Varnsdorf hrál koncentrovaně, my jsme nebyli tak nebezpeční," přiznal asistent hostujícího lodivoda Miroslav Brožek.

„Soupeř přispěl k úrovni utkání, chtěl hrát fotbal a to nám vyhovovalo. Smekám před hráči, kteří celý zápas odmakali. Vážíme si vítězství," dodal Zdenko Frťala.

Branky: 40. Tvaroha, 47. Landovský. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Arnošt. Bez karet. Diváci: 925. Poločas: 1:0.

Varnsdorf: Porcal – Tvaroha, Kouřil, Zieris, Landovský – Janoušek, Breite – Martan (88. Halbich), Daníček (81. Durdevič), Rudntyskyy – Jurča (70. Schubert).

Vlašim: Fendrich – Nový, J. Štochl, Simerský, Petrů – Barák (87. Breda), Putz, Kučera, Radoš (69. Janda), Hronek – Matějka (78. Vojta).