ČESKÉ BUDĚJOVICE – VLAŠIM 0:0

Domácí zahájili velice aktivně a hned od začátku hosty zatlačili před jejich bránu. Už ve 3. minutě se dral do první šance Linhart, jeho pokus však obrana hostí zablokovala. Za tři minuty, po výborné Poliačkově nahrávce, Linhart zblízka už vystřelit stihl, brankář Švenger ale dělovku domácího útočníka zpod břevna skvěle vyškrábl nad bránu. V 15. minutě si strážce vlašimské svatyně poradil i s Kalodovou střelou z velkého vápna.

Hosté zahrozili až po dvaceti minutách, kdy po brejkové situaci pelášil Průcha sám na bránu, jeho střele z vápna však chyběla patřičná razance, takže Křížek v bráně s jejím zneškodněním žádné velké potíže neměl. Nicméně tlak Dynama se hostům přece jen dařilo otupit, vysunuli svou obranu trošku víc a začali se i více osmělovat. A ve 34. minutě předvedli Vlašimští i vydařenou kombinační akci, kdy míč po ose Janda, Putz a Vebr doputoval až k Průchovi, jenž tentokrát z voleje zamířil i dostatečně tvrdě, brankář Křížek však byl na místě a jedovku bezpečně kryl.

Domácí se ke slovu dostali krátce nato, kdy Hašek našel z trestného kopu u zadní tyče Deliho, jeho hlavičku ale Švenger bravurně vyrazil.

Ve druhé půli mělo Dynamo stálý tlak, jenže střely Benáta a Jarolíma zpoza vápna brankář Švenger pochytal, a protože v 70. minutě Linhart po centru střídajícího Machovce z malého vápna branku překopl, museli se domácí spokojit jen s hubeným jednobodovým ziskem. Nic na tom nezměnil ani závěr samotného utkání. Střela Machovce totiž byla hostující obranou zblokována na roh, kterému se Vlašimští také ubránili a vezli si tak domů bod.

„Domácí byli na začátku aktivnější, což jsme přečkali a dařilo se nám napadat rozehrávku soupeřových stoperů, o kterých jsme věděli, že dávají dlouhé balóny na vysoké útočníky. Měli jsme i dobré šance z protiútoků. Druhý poločas jsme byli pasivnější, domácí hrozili po standardních situacích, které jsme s přispěním Milana Švengera a dobré a pozorné obrany ubránili a nepustili domácí, aby dali gól," radoval se vlašimský kouč Michal Horňák a děkoval: „Hráči zápas odbojovali, dobře bránili, i se snažili hrát po zemi dopředu, takže mám z výsledku radost. Teď, abychom na to navázali i s Frýdkem-Místkem a Bohemkou."

Rozhodčí: Ochotnický – Kříž, Kotalík. ŽK: Vyskočil, Lengyel – Petrů, Vebr, Starý. Diváci: 2032.

České Budějovice: Křížek – Hašek, Lengyel, Deli, Hanzlík – Poliaček (72. Chmelo), L. Jarolím, Benát, Vyskočil (58. Machovec) – Kalod, Linhart.

Vlašim: Švenger – Sus, Petrů, Kryštůfek, Starý – Janda (90. Jícha), Putz, Vebr, Tomášek, Průcha (82. Kocourek) – Ujec (72. Krmenčík).

RADEK PAPÁČEK