VLAŠIM – HRADEC KRÁLOVÉ 0:0

Do rolí hlavních hrdinů zápasu se převtělili hradecký Jan Pázler a vlašimský gólman Vojtěch Vorel. Zápornějším byl hostující hráč, když neproměnil obrovské šance na koncích poločasů, navíc nasekal šest ofsajdů, pět v prvním poločase. Kladnějším byl domácí gólman, který v prvním poločase zlikvidoval dvě jasné tutovky hostů, zvláště při Pázlerově, předvedl fantastický zákrok.

Celý zápas se hrál fyzicky náročný, dynamický fotbal, ve kterém tahali v prvním poločase za delší konec provazu Votroci. Byli více na míči, nebezpečnější a vypracovali si dvě vyložené šance, ale Vaněčka po sóle a Pázlera ze sedmi metrů vychytal Vorel, po rohu Súkenníka mu pomohla tyč. Domácí občas zahrozili a Ottmar musel zasahovat vážněji jen při nepovedeném centru Nového pod břevno.

Ve druhém poločase byli nebezpečnější domácí, kteří bojovali jako správní rytíři, bohužel poslat míč do sítě mezi brankovými tyčemi se jim nepodařilo. Střelu Kučery Ottmar kryl, uniknuvší Průcha trefil jen boční síť. Po závaru Bredu na zadní tyči vychytal hradecký gólman, aby následný střílený centr Vebra netrefil půl metru před prázdnou brankou Průcha. U hostů vyzkoušel Vorla ranou pod břevno Vaněček po pěkném obhození obránce. V samotném závěru měl výhru Hradce na kopačce Pázler, ale z malého vápna po centru přestřelil.

„Remíza je pro nás málo. V první půli byli někteří naši hráči pokakaní a mohli jsme dostat dva góly, ale brankář Vorel nás fantastickými zákroky podržel. Za druhou půli jsme ale zasloužili vyhrát, protože jsme měli situace, které se musí proměnit," povzdechl si kouč Vlašimi Vlastimil Petržela, ale jinak chválil: „Nasazení bylo obrovské, v první půli ligové. Myslel jsem, že to nevydržíme, protože nejsme profesionální klub na rozdíl od Hradce, ale trénujeme poctivě a ve druhé půli jsme měli více sil. Jsem na kluky pyšný, štve mě, že nevyhráváme, ale někde to už musíme zlomit. Mužstvo má na to, aby hrálo někde jinde v tabulce, než stojí, ale nesmíme se nechat rozhodit žádnými kecy."

„První poločas jsme byli lepší, ale neproměnili dvě stoprocentní šance. O přestávce jsme varovali hráče, že se Vlašim po domluvě trenéra zvedne, protože jsem jí viděl hrát agresivněji v předchozích zápasech. To se potvrdilo. Dostali jsme se pod větší tlak, vyhazovali balóny a neměli klid na míči. Byly situace, kdy jsme mohli inkasovat, na druhou stranu neproměnil v 90. minutě šanci Honza Pázler. Vzhledem k oběma poločasům asi remíza odpovídá. Až později se ukáže, zda byl bod dobrý nebo ne," dodal k utkání trenér Hradce Králové Bohumil Pilný a dodal k Janu Pázlerovi (dvě zahozené šance a šest ofsajdů): „Ofsajdů jsme měli celkově asi dvacet. Je to hráč, který hraje na ofsajdové lajně, ale asi si některé situace měl pohlídat. Na druhou stranu ho tam máme s Davidem Vaněčkem, aby dávali góly, a to se jim nepovedlo."

Rozhodčí: Julínek – Caletka, Dobrovolný. ŽK: Tarczal, Toml – Pázler. Diváci: 472.

Vlašim: Vorel – Breda, Štochl, Toml, Nový – Vebr, Tarczal – Kučera (84. Janda), Hronek (88. Moravec), Průcha – Matějka (69. Jícha). Trenér: Petržela.

Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Nosek, Krmaš, Plašil (17. Mareš) – Janoušek, Černý – Súkeník (69. Trubač), Vlkanova (69. Malinský), Pázler – Vaněček. Trenér: Pilný.