MOST – VLAŠIM 1:1

V prvním poločase domácí Vlašim hodně tlačili a vytvořili si před brankou Tomy několik dobrých šancí. Jenže dokázali zužitkovat efektivně jen jednu v 39. minutě. To se po  po sérii kombinačních přihrávek prosadil Pilař.

„Most od začátku dobře zapadal, presoval, což nám dělalo v prvním poločase problémy. Museli jsme nakopávat míče na Honzu Jíchu, odražené balóny, ale hlavně krajní hráči Jeřábek a Průcha nesbírali. Domácí měli více míč ve svém držení, ale vyložené šance jen dvě. První ale výborně vyrazil Toma na roh, ze druhé již ale zkušený Pilař skóroval," dodal k prvnímu dějství trenér Vlašimi Martin Frýdek, ale ukázal, že hosté jen nebránili: „I když jsme nehráli dobře, měli jsme tři vyložené šance, ale Jícha ani Jeřábek je neproměnili. Je to škoda, soupeře bychom tím srazili do kolen."

Frýdkův výběr, přesto dokázal srovnat skóre. Ve druhém dějství, konkrétně v 65. minutě, neudržel míč v rukavicích domácí brankář Belaň, čehož využil všudybyl Jícha a srovnal na konečných 1:1.

„Druhý poločas jsme již hráli aktivně, nebáli jsme se a zaslouženě vyrovnali. Je škoda, že jsme potom přestali hrát, protože soupeř byl k poražení," poznamenal k druhému poločasu Frýdek a celkově zápas zhodnotil: „Vyrovnáním jsme ukázali charakter a každého bodu z venku si musíme cenit."

Branky: 39. Pilař – 65. Jícha. Rozhodčí: Lerch – Zeman, Vlasjuk. ŽK: Mujagič, Duvnjak, Pospíšil, Procházka (všichni Most). Diváci: 885. Poločas: 1:0.

Most: Belaň – Procházka, Běloušek, Lafrance, Pospíšil – Šraga (73. Štefko), Schut, Pilař, Lácha – Mujagič, Duvnjak (73. Vodička). Trenér: Zach.

Vlašim: Toma – Sus, Petrů, Macháček, Starý – Vebr – Jeřábek (85. Janda), Kraus, Pokorný (61. Klán), Průcha – Jícha (89. Putz). Trenér: Frýdek.

Ve středu odehraje Vlašim 2. kolo Poháru České pošty, když doma od 17 hodin přivítá soupeře z II. ligy Pardubice.

„Když vyhrajeme přivítáme doma ligové České Budějovice, což je lákavé," přemýšlí Frýdek a dodává ohledně sestavy: „Máme některé hráče unavené a pokopané, tak uvidíme po tréninku, jak na tom budou. Šetřit moc hráče nechci, ale určitě dostanou šanci i kluci, kteří moc nehráli.