Proti komu rytíři v sobotu 9. a v neděli 10. května od 11 hodin v hokejové hale na Lukách nastoupí, rozhodne středeční pátý duel mezi Mostem a Pardubicemi (zatím je to 2:2). „Pokud vyhraje Most v Pardubicích, tak budeme hrát s Mostem, pokud vyhrají Pardubice, tak hrajeme semifinále s Plzní," vysvětlil kouč rytířů z Vlašimi, který by raději hrál proti Mostu.

LETOHRAD – VLAŠIM 1:4

Ukončit sérii a mít v neděli volno. To byl cíl hokejbalistů Vlašimi na půdě Letohradu a hned od začátku pro něj začali dělat maximum. Už po 14 vteřinách dal nejrychlejší branku letošních vyřazovacích bojů Wróbel. „Situace vyplynula ze hry, nebyla nacvičená," řekl k rychlému vedení kormidelník Vlašimi.
Rytíře gól uklidnil, aktivní hrou se dostávali do zakončení, ale reprezentačního brankáře Šimaru, kterého doma během první třetiny druhého zápasu potupili šesti góly, nepřekonali. Na druhé straně se Straka úplně nenudil a předvedl několik zákroků. Devět vteřin před koncem úvodní části udeřila Vlašim podruhé, když se v přesilové hře trefil Průcha.

Ve druhé části přitvrdil Letohrad hru, přibylo hodně vyloučených, což na chvilku hosty rozhodilo a domácí dokázali snížit. Ondřej Lux si našel při přesilovce odražený puk a dostal Letohrad do hry. Otěže si ale Vlašimští nenechali vzít a drželi si domácí na distanc. Nic se nezměnilo ani po zajímavých možnostech v závěru třetiny.

V úvodu třetího dějství udeřili rytíři potřetí díky ráně čtyřicetiletého obránce Nýdla. Hosty branka zase uklidnila a v emotivním a nervózním závěru přidala v domácí power play, umocněnou vlašimským vyloučením, do prázdné branky Topolánkem čtvrtý gól.

„Hodně nám pomohlo, že jsme dali rychlý gól již ve čtrnácté vteřině. Poté jsme měli více ze hry, jen jsme si zápas zbytečně zkomplikovali za stavu 2:0, kdy jsme nepokryli v oslabení hráče před naší brankou po odražené střele. Domácí přitvrdili hru, bylo hodně vyloučených. Třetí gól nás zase uklidnil a postup jsme ztvrdili čtvrtým gólem při power play soupeře, která byla umocněna ještě naším vyloučením," popsal děj utkání spokojený trenér Vlašimi.

Branky a nahrávky: 20. O. Lux (Halbrštát, Krejsa) – 1. Wróbel (Topolánek, Švanda), 15. Průcha (Dušek, Nýdl), 33. Nýdl (Danko, Švanda), 44. Topolánek (Wróbel). Rozhodčí: Polášek, Olesz. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Střely: 18:21. Diváci: 110. Třetiny: 0:2, 1:0, 0:2. Stav série: 0:3.

Vlašim: Straka – Špale, Kieler, Topolánek, Horák, Wróbel – Nýdl, Švanda, Danko, Střecha, Dušek – M. Čičatka, Blaško, J. Šindelář, Průcha, Rímský – Bartejs.