Rytíři neprodali kůži lacino

Hradec Králové – Tři zápasy za sebou udrželi druholigoví fotbalisté Vlašimi vzadu čisté konto a s komfortním dvanáctibodovým odstupem od sestupových pozic jeli v klidu na hřiště lídra tabulky z Hradce Králové. Tam sice brzy inkasovali, ale Matějka do poločasu stav otočil na stranu rytířů. Jenže po změně stran domácí třemi góly Rolka, Zeleného a Čermáka, rozhodli o své výhře. Pomohlo jim také, že hosté hráli od 57. minuty bez vyloučeného Vebra.

4.5.2014

Hradecký Pavel Čermák, autor čtvrté branky lídra tabulky, si střihnul sprinterský souboj s vlašimským Ladislavem Jandou (v modrém). Foto: Ondřej Littera

HRADEC KRÁLOVÉ – VLAŠIM 4:2

Již ve 2. minutě přišla o třízápasové čisté konto, když Dvořák proměnil penaltu. Vedení Hradce mohl navýšit Kulič, ale na brankové čáře mu zabránil ve skórování Simerský. Poté se hra srovnala a v závěru Vlašim díky Matějkovi udeřila, když dvakrát stál na správném místě. A to ještě Janda hlavičkoval těsně vedle.

„Chtěli jsme kluky hlavně vyhecovat, aby se pokusili zápas otočit. Nemělo cenu nadávat. Máme zásadu, že se díváme jen dopředu. Proto hrála i v druhé půli stejná sestava," vysvětlil trenér Hradce Luboš Prokopec, co se dělo o poločasové přestávce v jejich kabině.

Klidný přístup se tak domácím vyplatil, když jeho tým třemi góly výsledek převrátil, hlavně díky třem gólovým nahrávkám famózního Bosňana Haliloviče. „Jeho forma jde nahoru, ale ještě to není jeho strop. Emir je obounohý fotbalista, když bude chladnokrevnější v koncovce, bude ještě platnější," tvrdí Prokopec.

Nejprve Halilovič poslal míč z trestného kopu na hlavu Rolka a poté jeho přihrávky přetavili v góly Zelený a Čermák. Již v 65. minutě byl stav 4:2, navíc hosté měli vyloučeného Vebra a na obrat v závěru neměli síly.

„Opět se ukázala morální síla našeho týmu. Otočení zápasu si moc vážíme," pravil po utkání spokojený domácí kouč.

Vlašim odjela smutná, po třech vítězných zápasech narazila. „Bylo to utkání nadstandardní druholigové úrovně. V zápase jsme odvedli velký kus práce a kluky musím pochválit. Na půdě favorita jsme odehráli dobrý zápas, nemáme se za co stydět," uvedl po zápase asistent trenéra Miloslav Brožek.

Branky: 2. Dvořák (z PK), 48. Rolko, 57. Zelený, 65. Čermák – 35. a 42. Matějka. Rozhodčí: Pechanec – Pochylý, Machálek. ŽK: Janoušek – Průcha. ČK: 57. Vebr (Vlašim). Diváci: 1862. Poločas: 1:2.

Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Plašil, Čermák – Shejbal, Halilovič (88. Sixta), Janoušek, Zelený (81. Malinský) – Kulič (77. Hovorka), Dvořák. Trenér: Prokopec.

Vlašim: Chudý – Petrů, Kryštůfek, Simerský, Starý (73. Radoš) – Vebr, Hronek – Sus, Průcha, Janda – Matějka. Trenér: Petržela.

Autor: Radek Špryňar, Pavel Šimáček

4.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 14 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační dělník ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 14. Poznámka: Pracoviště Vlašim, Jedná se o kontrolu jakosti výrobků a balení výrobků. V celém provozu zákaz kouření. Čistý trestní rejstřík. Těžká fyzická práce, břemena 15 kg. Pracovní doba Po-So, 06-14, 14-22, 22-06 .První kontakt pouze telefonicky. po-pá 8-15 hod.. Pracoviště: Simply consult, s.r.o. - vlašim, Lidická, č.p. 667, 258 01 Vlašim. Informace: Stanislav Mykolenko, +420 774 142 729. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 12 200 Kč Manipulační dělníci ve výrobě balení výrobků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Pracoviště Voračice. Pracoviště: Ivan serbin - voračice, 257 53 Vrchotovy Janovice. Informace: Ivan Serbin, +420 608 934 765. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 18 000 Kč Obsluha lakovacích a jiných zařízení na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů tryskač - metalizér. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pracoviště Čechov, Požadujeme životopis, manuální zručnost, komunikativnost, spolehlivost, Tryskání a metalizace ocelových dílců., Po zkušební době stravenky, příspěvek na důchodové připojištění., První kontakt e.mailem nebo telefonicky po-pá 7-16 hod. Pracoviště: Metalkov, spol. s r.o., Čechov, č.p. 367, 258 01 Vlašim. Informace: Ladislav Míka, +420 603 140 968. Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 15 000 Kč Pomocní kuchaři pomocný kuchař - kuchařka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště Hotel Konopiště Nová Myslivna, znalost ukrajinské nebo ruské kuchyně podmínkou, znalost zakarpatské kuchyně výhodou, znalost anglického jazyka výhodou. Ubytování u zaměstnavatele zdarma, strava zdarma. První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Penzion konopiště s.r.o., 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Jiří Stibůrek, +420 737 230 230.

Konec podzimu jako z pohádky. Vše zkazily zlomené nosy

KP: Nespeky - Semice 2:1.

Nespeky obrali o bod, přesto smutní

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.