VLAŠIM  –  SOKOLOV  1:1

Zápas začali hosté svižným presinkem, který dělal domácím starosti. Přesto se do vážnějšího zakončení nedostali. Rytíři toho dopředu moc nepředvedli, ale když už, tak to stálo za to. Nejprve hlavičkoval Vebr po rohu Starého nad branku. V 16. minutě již Jícha po centru Pokorného hlavičkoval přesně do protipohybu brankáře – 1:0.

Hosty branka zabrzdila a jelikož ani domácí se dopředu nehrnuli, diváci moc vzruchu před brankami neviděli a jen Průcha po průniku Starého zamířil do boční sítě. Přesto Sokolovští v 36. minutě udeřili. Zachytili míč u rohového praporku,  po centru se uvolnil kapitán Vaněček a propálil Tomu – 1:1.

Po přestávce bylo na hřišti jen jedno mužstvo –  Sokolov. Dobře kombinoval, nutil se do zakončení, ale Vlašim má brankáře Tomu, který zpacifikoval hlavičku Čady, tři rány Machka a Holubův průnik.

Dvakrát se také hosté dožadovali pokutového kopu po ruce a průniku Čady. Jenže sudí byl jiného názoru. „Jsem přesvědčený, že pokud by to bylo na druhé straně, tak se alespoň jedna penalta pískala. Tohle mi bere hodně energie," zlobil se kouč Sokolova Aleš Jindra.

Domácí jen občas přelezli půlku, přesto v závěru, kdy hosté chtěli rozhodnout, měli tři možnosti. Nejprve střelu Pokorného efektně chytil Bertelman, následně střídající Putz hlavičkoval z malého vápna nad a v nastavení ztroskotal po sóle na brankáři Sokolova.

Trenér Vlašimi Martin Frýdek zápas zhodnotil. „V první půli jsme byli aktivnější a šli do vedení. Po gólu jsme přestali trochu hrát a před koncem poločasu jsme si nechali dát zbytečný gól po chybě na kraji hřiště. Ve druhé půli byl Sokolov lepší, držel míč a dobře kombinoval, my jsme byli daleko od hráčů a hodně jsme kazili přihrávky. Paradoxem je, že jsme v závěru mohli i vyhrát, což by bylo nezasloužené," bral bod.

To sokolovský Aleš Jindra byl zklamaný, že si jeho mužstvo neodvezlo všechny body. „Začali jsme slušně, ale zabrzdil nás gól z první domácí šance. Každé mužstvo ve druhé lize první gól otřese, protože kvalita mužstev není taková, aby pokračovala ve stejné hře, a to byl i náš případ. Pak jsme se srovnali a vyrovnali. Ve druhém poločase jsme chtěli zvrátit stav na naši stranu, což se nepovedlo. Ve finále jsme mohli přijít i o bod. I když jsme remizovali, jsem strašně zklamaný."

Branky: 16. Jícha –  36. Vaněček I. Rozhodčí: Machálek –  Plesar, Pochylý. ŽK: Kraus, Janda –  Mlika, Blažek, Čada, Holub, Hrubý. Diváci: 415. Poločas: 1:1. 

Vlašim: Toma – Sus, Petrů, Macháček, Starý – Vebr – Jeřábek (66. Matoušek), Kraus, Pokorný (83. Janda), Průcha – Jícha (73. Putz).

Sokolov: Bertelman – Blažek, Dvorník, Vondráček, Šíma – Machek, Vrtělka, Čada, Vaněček I. (73. Hrubý) – Mlika (86. Vaněček II.), Holub.