BENEŠOV – ZÁPY 0:1

„Musíme se podívat na video a nechci hodnotit rozhodnutí rozhodčího. Věděli jsme, že Zápy hrají agresivně, a tak jsme nabádali hráče, aby udržely emoce, to se ale nepovedlo,“ povzdechl si po incidentu domácí trenér Roman Veselý.

To trenér Záp Michal Mašek měl jasno. „Domácím měli být vyloučeni dva hráči s naším Valentou, který takhle nemůže reagovat. Nechápu, že Petr Ježdík zůstal na hřišti,“ zlobil se kouč hostů.

Oba červení hráči si asi dlouho nezahrají. V Zápise o utkání mají napsáno hrubé nesportovní chování s prudkým vražením oběma rukama do hrudníku s vysokou intenzitou.

Zápas jinak rozhodl úvod. Domácí dvě dobré příležitosti Turkem a L. Balatou nedali, naopak hosté se po rohu prosadili hlavou Růžka po signálu.

Poté už fotbal za moc nestál. V prvním poločase hrozili hosté střelami, ale Mezhiev se ani nenadřel, domácím nefungoval střed hřiště, ve kterém hodně ztráceli míče.

V úvodu druhého dějství vyvinuli Benešovští tlak, který vyvrcholil střelou L. Balaty, kterou gólman Straka vyrazil a P. Ježdík na zadní tyči zamířil vedle. Po hodině hry se začali hosté v hodně otevřené hře dostávat do brejkových akcí, které skončily Bulířovým břevnem z trestného kopu, Šerého vychytal Mezhiev, Putz a Novák pálili vedle. Na druhé straně měli domácí jalovou snahu, která přinesla jen šanci Turka, jehož ztečovaná střela skončila rohem.

 „Nedali jsme dvě šance na začátku utkání a hned z prvního rohu inkasovali. Poté to již pro nás bylo těžké, protože Zápy hrají dobře dozadu a mají agresivní hráče, kteří výborně dostupují, a těžko jsme se tam dostávali. Navíc nám chyběla kreativita v určitých chvílích a v pokutovém území jsme byli opět jaloví,“ posteskl si kouč Benešova a dodal na obranu hráčů: „Horko těžko jsme skládali na zápas jedenáctku. Do utkání museli jít Zákostelský, Ngimbi, Balata a Bohata, kteří netrénovali čtrnáct dní, a Martin Turek hrál poprvé v sezoně v základu. Ma hře tak bylo vidět, že byla nesourodá a v předfinální fázi nám chyběla kvalita, abychom si vytvořili víc střeleckých příležitostí. Nepomohlo nám ani poločasové vystřídání Hrebeniuka a Farkaše za Bohatu a Vencu ježdíka, kterým, se ve středu pole nedařilo.“

 „Utkání se divákům muselo líbit, šance byly na obou stranách, my jsme jich asi měli víc, ale máme některé mladé naivní hráče, kteří ještě nedokáží lépe koncovku vyřešit. A tak jsme se o výhru báli až do poslední minuty. Přesto jsme zaslouženě vyhráli. Domácí hrozili jen po standardkách, ale na ty jsme byli připraveni,“ byl spokojený po zápase zápský kouč Michal Mašek, jenž je rád, že si omlazené mužstvo pomalu sedá a dvakrát vyhrálo s nulou.

Benešov tak po parádním začátku sezony, již 385 minut čeká na gól. „Je třeba vyhodit trenéra, to je asi jediný recept v českém fotbale, když se nedaří,“ trpce se usmál Roman Veselý, který poprvé prohrál jako trenér se Zápy, kde bydlí. Navíc v sobotu odpoledne šel hrát za béčko Záp s některými hráči áčka.

Branka: 5. Růžek. Rozhodčí: Klupák. ŽK: Mezhiev, Ngimbi, Vrňák, V. Ježdík, Farkaš – Jelínek, Štěpánek, Macek. ČK: 29. Laštovka – 29. Valenta. Poločas: 0:1.

Benešov: Mezhiev – Laštovka, Ngimbi, Zákostelský, Vrňák – V. Ježdík (46. Farkaš), P. Ježdík (79. Filip) – Čapek, Bohata (46. Hrebeniuk), L. Balata – Turek.