„Připravovali jsme se jako na každého jiného soupeře, protože jsem říkal, že letos bude soutěž daleko vyrovnanější než vloni. Už teď se to projevuje hodně remízami a nečekanými výsledky. Písek byl pro mě před sezonou nečitelný. Poté co jsem ho viděl doma s Mladou Boleslaví a v Jablonci, tak jsem zjistil, že je to velmi kvalitní mužstvo. Pro mě osobně není nováčkem, protože soutěž koupil a přišlo tam okolo deseti hráčů, kteří mají zkušenosti s druhou ligou. Trenér Staroba mu vtiskl určitý řád, mužstvo hraje kvalitně a je zaslouženě tam kde je,“ pochválil Písek trenér Vlašimi Zdeněk Hašek.
Fotbalisté zpod Blaníka však procházejí malou krizí, když v posledních dvou mistrovských zápasech na Slavii Praha B a doma s béčkem Liberce honili alespoň remízy na poslední chvíli a v poháru ve Voticích prohráli na penalty. „Já žádnou krizi nevidím, protože jsme jedenáct zápasů za sebou neprohráli,“ ohradil se Hašek a pokračoval: „Remízy ve fotbale jsou a já oceňuji, že jsme v závěrečných minutách posledních dvou zápasů vyrovnali. Chybí nám však potřebné štěstí. Dříve jsme branky dávali lehce, teď se nám to nedaří. Vzadu ale hrajeme dobře a dostali jsme z jedenácti zápasů jen čtyři branky. Možná se na hráčích objevuje pozice favorita soutěže a tak je psychický tlak na ně daleko větší,“ vidí kouč možnou příčinu zápasů bez výhry.
Utkání se hraje v sobotu dopoledne. „Den předem nejedeme. Časově to zvládáme, aby byli hráči kvalitně připraveni. Pro kluky je lepší, když se vyspí doma ve svém pohodlí. Máme připraveny jen dva zápasy, kam pojedeme den předem,“ oznámil kouč Vlašimi.
V základní sestavě ale nastanou změny. „Schuster je dlouhodobě zraněný, Ondra Průcha má problémy s puchýři, Miloš Juhász bude chybět z rodinných důvodů. Musel narychlo odcestovat na Slovensko kvůli úmrtí v rodině, což samozřejmě respektuji. Navíc je zraněný člen širšího kádru Císař,“ odtajnil Hašek absentující hráče a doufá: „Máme však široký kádr a věřím, že je jiní kluci nahradí. Mělo by jim k tomu pomoci i úterní přípravné utkání za zavřenými dveřmi v Teplicích s ligovým áčkem (pozn. 1:2 Vlašim prohrála), které si nás pozvalo, což byla pro nás čest. Podali jsme solidní výkon a zahrálo si všech 22 hráčů.“
Vlašim má před sebou dvě těžká utkání – v sobotu v Písku a ve středu v Sezimově Ústí. „Cílem je urvat tři body. Nebyl bych nespokojený, kdybychom v obou zápasech remizovali, protože s kvalitními mužstvy z předních příček je dobré venku bodovat. Šťastný bych byl za čtyři body,“ odtajnil Zdeněk Hašek cíl v následujících zápasech.