VLAŠIM – ČESKÉ BUDĚJOVICE 0:1

Vlašim se hostů nezalekla a hrála vyrovnanou partii a měla několik příležitostí na vstřelení branky. V největší se ocitl po půlhodině hry Jícha, který vypálil z otočky po kombinaci Suse s Petrů, ale brankář Křížek předvedl pěkný zákrok a míči ve své síti zabránil. Hosté mohli také pohnout skórem, ale po rohu Deli zaváhal, střely Klesy a Linharta polapil brankář Chudý.

Po změně stran Jihočeši přidali a Vlašim začala spoléhat především na protiútoky. Nejdůležitější moment zápasu přišel v 67. minutě, kdy byl odpískán diskutabilní faul domácího Vebra na Linharta. „Byl to jasný faul na Ríšu Vebra a rozhodčí to otočil," zlobil se trenér Vlašimi Vlastimil Petržela a ještě více byl vytočený, když po rozehrávce z trestného kopu zapadl míč Brunclíka na zadní tyč Graffinu. „Je to hrozné, co se v našem státě děje a jsem z toho pěkně otrávený. Vždyť měl navíc dostat i Lengyel po dvou jasných žlutých faulech za sebou červenou kartu."

Následně se Vlašim snažila o tlak, ale šance přišly z brejků na druhé straně, když brankář Chudý vyčapal Linharta, po sóle Kaloda a poradil si i s dorážkou Klesy.

„Kluci hráli výborně, snažili se, byli jsme více než vyrovnaným soupeřem Budějovic. Škoda, že jsme nějaké šance neproměnili a byly tam i vyložené. Prohrát jsme si nezasloužili, protože hosté jen nakopávali míče dopředu," smutnil domácí kouč.

Ten se také vyjádřil k prodloužení smlouvy s Vlašimí na další sezonu: „Předběžně jsme s panem Jirušem dohodnuti i papírově, ale ještě chybí můj podpis," překvapil Petržela a dodal proč zůstal ve Vlašimi a nešel za lepším: „Nabídku jsem z naší první ligy neměl, jen se ozvali z Polska, ale bylo to až na hranicích s Ukrajinou a tak daleko jsem už nechtěl. Ve Vlašimi jsem spokojený, jsou tu výborné podmínky ohledně hřišť a areálu, nemám to tak daleko z domova, cítím se tu výborně a není to otázka peněz. Mojí podmínkou bylo zachování kádru, protože ve Vlašimi je málo kmenových hráčů. Stále se kádr obměňuje, s novými se mi nechce pracovat a navíc je na to v létě málo času."

Branka: 67. Brunclík. Rozhodčí: Marek – Zeman, Kubr. ŽK: Machovec, Lengyel, Křížek (vš. B). Poločas: 0:0.

Vlašim: Chudý – Petrů, Simerský, Kryštůfek, Starý – Sus, Hronek, Vebr (88. Putz), Radoš – Matějka (70. Faouzi), Jícha (87. Klobása).

České Budějovice: Křížek – Novák, Lengyel, Deli, Machovec – Klesa, Benát (37. Linhart), Brunclík, Funda (63. Chmelo) – Kalod, Herzán.