VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozhodčí Platil fotbalu škodil, Březnovský byl osobností

Benešovsko/ Po skončení okresního fotbalového podzimu přišel do redakce Benešovského deníku (také na OFS Benešov) dopis od diváka, který navštívil v posledním kole dva zápasy, které rozhodovaly, o tom, kdo se stane podzimním mistrem okresního přeboru.

9.12.2008 23
SDÍLEJ:

Ilustrační foto: Poslední kolo nejvyšší okresní fotbalové soutěže o čelo tabulky vyvolalo několik diskuzíFoto: Lukáš Suchý

„Jelikož se v posledním podzimním kole okresního přeboru Benešovska hrály dva zápasy o čelo tabulky, neváhal jsem si udělat čas a oba lukrativně zajímavé zápasy navštívil. A věřte, bylo opravdu na co koukat. V sobotním zápase v Chotýšanech jasně dominovali domácí hráči a vcelku zaslouženě vyhráli nad Olbramovicemi 4:1. V nedělním klání v oboustranně velice kvalitním a pohledném fotbalovém utkání, až nespravedlivě vysoko prohrály Vrchotovy Janovice v Sedlci–Prčice 4:0.
Oba zápasy měly na okresní přebor naprosto výjimečnou atmosféru a po fotbalové stránce i parametry, které splňují očekávání, jak hráčů, trenérů, tak hlavně diváka. Jediné, co mě ovšem zarazilo, byla v obou případech, osobnost rozhodčího a také nasazení delegáta!
V Chotýšanech se prezentoval velice dobrým výkonem rozhodčí Březnovský, který nepodlehl některým situacím ze strany hostů, když se dožadovali dvakrát možnosti odpískání pokutového kopu. Utkání měl pevně ve své moci a pod kontrolou, i díky velice dobrému pohybu po celém hřišti i svému osobitému důrazu coby rozhodčího. Prostě utkání z pohledu nezaujatého diváka zvládl a opravdu byl pro tento zápas přínosem.
Nechápu však a i fanoušky očividně rozhodilo, proč delegátem byl pan Hůlka ze Sedlce, který spíše pochleboval hostujícím fanouškům a dle jeho slov, bylo i cítit, že by zápasu slušela remízka. Jak pak by také ne, když druhý den hrála Sedlec a té by se to přeci hodilo, když hrdě říkal, jak druhý den porazí doma Janovice.
Už proto jsem se do Sedlce–Prčice rozjel a nelitoval. Hrál se opravdu parádní fotbal, rychlý, dravý se vším všudy. Ovšem až na ostudný výkon, rozhodčího Platila, který věřím, že ne úmyslně, fotbal nezvládal především fyzicky a spoustou hrubých chyb, zápas opravdu oběma aktérům kazil. Nebojím se i říci, že díky dvěma fatálním hrubkám, za stavu 1:0, dovolil dvakrát domácím skórovat a kvalitní zápas se pak již pouze dohrával.
Netvrdím, že domácím chtěl pomoci, on očividně kazil na obě strany, ale zavinil dvě situace, po kterých domácí lacině skórovali. Oproti Březnovskému totiž stál v půlícím kruhu, kde se točil, vůbec nestačil rychlé hře a obě situace u šestnáctek posuzoval z poloviny hřiště, na ohromnou vzdálenost. Dal na emoce lidí a hlavně rozdával spousty nesmyslných karet, které do hry vůbec nezapadly, až na červenou kartu hostům, která byla za ukázkovou „kosu“ zezadu, naprosto zasloužená!
Byla to škoda, ale divákům se i tak musel fotbal líbit. Díky janovickým i domácím hráčům měl opravdu náboj, který se přenášel i na lavičky, kde oba trenéři zápasem doslova žili a i oni na adresu rozhodčího mnohokrát právem spílali.
Tady se opět naskýtá otázka, proč je na tak těžké utkání poslán rozhodčí, o kterém určitě komise ví, jaký má pohyb a hlavně by měla vycítit, že na takovéto utkání prostě stačit nemůže. A proč už jen z hlediska fotbalu jde „sedlecký“ delegát na zápas do Chotýšan, kde hraje jeho konkurent o postupové místo a diváci si o tom zbytečně dělají obrázek na OFS?
Nevím, jen si myslím, že by se na příslušným místech měli na toto více zaměřit a nezavdávat tak prostor pro spekulace, jaké jsou v této době i zemi, běžnou praktikou. Ono v podstatě o tak moc nešlo, ale na druhou stranu mi bylo líto Březnovského, kterému nesmyslně vyčinili hostující diváci i někteří hráči po zápase. Na druhou stranu si nedovedu představit, kdo by po zápase měl chválit pana Platila, když mu po celé utkání všichni nadávali. Březnovského se možná zastal delegát, nevím, ale na Platila nikdo z delegátů nepřišel a možná někteří věděli i proč. Ovšem oproti prvně jmenovanému, rozhodčí Platil rozhodně OFS ani sebe, dobře nereprezentoval, jen možná škarohlídům nahrál do not, komu vlastně škodil víc. Z podhledu laika rozhodně fotbalu.“

Jiří Chládek, nestranný divák z Benešovska

Buďme nohama na zemi

Fotbalový občan a fanoušek z Votic reaguje na článek o počínání rozhodčích v posledním kole okresu

Votice/ Na článek Jiřího Chládka, nestranného diváka z Benešovska, otištěný v Benešovském deníku v sobotu 29. listopadu 2008 pod názvem „Rozhodčí Platil škodil fotbalu, Březnovský byl osobností,“ zareagoval občan a fotbalový fanoušek z Votic a do redakce Benešovského deníku poslal dopis.
Vážená redakce Benešovského deníku, rubrika Sport, reaguji na článek ve vaší rubrice sportu ze dne 29. listopadu 2008. Jednalo se o názor na rozhodčího pana Platila, pana Březnovského a delegáta OFS pana Jaroslav Hůlky.
Jako čtenář vašeho deníku, bych se rád k celé věci vyjádřil, ale poněkud z jiného úhlu pohledu. V uvedeném článku se komentuje, jak výkon rozhodčího pana Platila, tak i pana Březnovského v posledním podzimním kole okresní soutěže fotbalového svazu Benešov.
O panu Platilovi se ví, že jako rozhodčí není až na tak špatné úrovni, ale je pravdou, že vzhledem ke své „figuře“, toho na hřišti moc nenaběhá a z toho plynou možná pomýlení či nejasnosti při jeho rozhodování, které se mohly přihodit při uváděném utkání okresního přeboru Sedlec–Prčice versus Vrchotovy Janovice. Naopak pan Březnovský je mladý atleticky rostlý člověk. Jeho pohyb na hřišti je opravdu znát, při rozhodování je blízko herním situacím, které pak může v klidu a správně posoudit.
Co se týče názoru o možném ovlivňování či jak to nazvat ze strany hráčů či funkcionářů mužstev o tom, se dá spekulovat. Samozřejmě si nedělám o fotbalu obecně žádné velké naděje, ale buďme nohama na zemi. Hovořím zde o okresní soutěži a pominu–li nějaké pivko nebo snad občerstvení, možná padesátikorunu navíc k výlohám rozhodčího, tak za to si snad nestojí dělat zlou krev, jak mezi některými kluby, funkcionáři nebo dokonce fanoušky.
Mám ještě nutnost se vyjádřit i k osobě delegáta svazu pana Hůlky. Vím, jak se psalo v uvedeném příspěvku, že je z Prčice, kam se před rokem přistěhoval a samozřejmě má k sedleckoprčickému fotbalu blíž. Ovšem, ať si každý uvědomí, že na OFS je zhruba šest delegátů, kteří chodí hodnotit zápasy v rámci celého okresu, což není mnoho a do budoucna to asi lepší nebude. To samé se týká rozhodčích, kterých je pomálu a způsoby, kterými se někdy na rozhodčí útočí ke zlepšení, asi jen tak rychle nedojde.
Ale vraťme se k panu Hůlkovi. Nevím zda dotyčný, který psal dopis k uvedené problematice vůbec ví, že pan Jaroslav Hůlka je nejen delegátem OFS, ale také Krajského fotbalového svazu pro Střední Čechy a byl i delegátem v divizi a třetí České lize.
Osobně si myslím, že bychom mohli být rádi, a to hovořím na adresu OFS, že své zkušenosti předává, jak mladým rozhodčím z okresu, tak i některým funkcionářům klubů v rámci našeho regionu. Nemyslím si, že takto zkušený a především v rámci KFS uznávaný odborník, by se snížil k protlačování či jinak ke zvýhodňování jakéhokoliv klubu okresu. Závěrem bych rád, ještě dodal, že obsazování delegátů je v kompetenci komise v rámci OFS a řekněme si, že jaké zápasy vybrat pro tak zkušené delegáty jakým je pan Hůlka, než v rámci nejvyšší soutěže na okresu, což je okresní přebor. Snad nikdo nechce, aby svaz tyto lidi odradil a posílal je na IV. třídy.

„Nejsem si vědom hrubých chyb,“ hájí se rozhodčí Platil

Poříčí nad Sázavou/ Vážení čtenáři, fanoušci a sportovní přátelé, dovolte mě prosím o krátkou reakci na článek Jiřího Chládka, nestranného diváka z Benešovska, otištěný v Benešovském deníku v sobotu 29. listopadu 2008 pod názvem „Rozhodčí Platil fotbalu škodil, Březnovský byl osobností.“
Jmenuji se Jaroslav Platil a ,jako rozhodčí se ve fotbale pohybuji již několik let. Někdy je nutné si přiznat, že rozhodčí to nemá lehké, jak v ligovém fotbale, tak i v pralesních soutěžích, které se pískají možná ještě složitěji než ty ligové.
Byl jsem pověřen KR OFS Benešov řídit zápas Sokol Sedlec Prčice – Sokol Vrchotovy Janovice v posledním podzimním kole okresního přeboru. Určitě se jednalo o velmi důležité utkání o přední příčky tabulky, jak uvedl divák pan Jiří Chládek, který se na tento zápas ve svém článku zaměřil a můj výkon hodnotil tak, jak hodnotil.
Při utkání, které mělo výbornou diváckou kulisu, jsem byl trochu pod tlakem obou hráčských laviček, na kterých seděli osobnosti okresního fotbalu a snažili se mě rozhodit. Myslím si, že se jim to nepovedlo a zápas jsem odpískal podle svého vědomí a svědomí a nejsem si vědom hrubých chyb. To také potvrdili po skončení utkání obě strany, jak Antonín Dvořák u Vrchotových Janovic, tak trenér Sedlce–Prčice Jan Vodňanský, kteří neměli připomínku k mému výkonu.
Poslední atak na můj pohyb či hmotnost budu velice rád konzultovat se všemi činovníky OFS.
Poslední věc na závěr. Vážený pane Chládku, budu rád za společné setkání třeba v redakci Benešovského deníku, kde jsem schopen vás zasvětit do problematiky fotbalového prostředí. Schovat se za nějaké jméno (vím na 99 procent o koho se jedná a jste ve fotbalovém prostředí velmi známý) umí každý, ale napsat dopis pod pravým jménem je pro někoho problém.


S pozdravem a sportu zdar Jarda Platil

Co si myslíte o závěru okresního přeboru vy, jste stejného názoru jako nestranný divák, nebo jste to viděli úplně jinak? Sdeltě nám svůj názor v diskuzi

Autor: Pavel Šimáček

9.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 23
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pražský okruh.

Na dostavbu Pražského okruhu ministerstvo kývlo

S úklidem černé skládky v Benešově pomáhali především studenti benešovské SOŠ a SZŠ.
41

Za úklid nelegální skládky dostala benešovská škola ocenění

Ve Vlašimi vychovávají stolní tenisty pro reprezentaci

Benešovsko – Stolní tenis je bezkontaktní míčový sport hraný s pálkou a patří k nejrychlejším sportům. Vyvinul se ze společenské hry, která byla kolem roku 1880 přivezena z Číny do Británie. První mezinárodní turnaj byl v roce 1926, později byl braný jako první mistrovství světa. Stolní tenis se hraje na desce stolu nad úrovní země, kterou rozděluje síťka na dvě poloviny, kde se pohybují hráči. Hraje se buď dvouhra, nebo čtyřhra.

S Deníkem za zábavou

Benešovsko - Přinášíme vám přehled událostí z Benešovska.

AKTUALIZOVÁNO

S kabelkou žena přišla o desítky tisíc korun

Jesenice – Jako varování pro čas předvánočního shonu může posloužit krádež s velmi nemilými následky, jíž se od čtvrtka zabývají policisté z Prahy-venkov: Jih.

Medailemi ocenili 102 dárců krve

Benešov /FOTOGALERIE/ – Bezpříspěvkoví dárci krve se sešli ve středu 22. listopadu v jídelně benešovské nemocnice, aby převzali ocenění za svou bohulibou činnost. Dohromady bylo oceněných 102.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT