NVision sídlí ve Voticích a tak nebylo divu, že jádro týmu tvořili současní nebo i bývalí hráči celku, který je sice v I. A třídě na sestup, ale na turnaji firem byla jejich sehranost znát. Jejich vyzyvatelem bylo stejně jako loni družstvo Seyforu. Oba týmy si počínaly suverénně už ve skupině a i semifinále zvládly s přehledem.

Až ve finále se odehrála napínavá bitva. Pamětníci z předchozích dvou let měli na paměti penaltový rozstřel. Jednou vyhrál NVision, loni Seyfor (dříve Solitea). I v Sedlci-Prčicích na něj málem došlo. Hattrick v dovednostní disciplíně ale odmítl Tomáš Kramný, který v poslední minutě vystřelil svému týmu nejen výhru 2:0, ale i postup do dalšího kola.

„Seyfor, se kterým bojujeme každý rok, ukázal kvalitu, a ve finále jsme se s ním trápili. Zápas byl o jednom gólu. Kdo ho vstřelí dřív, vyhraje. Naštěstí jsem byl tím střelcem já, kdo strhl vedení na naší stranu a vyhráli jsme. Určitě úleva, že se nešlo do penalt, jež jsou vždy v hlavě. Upřímně jsem měl už v hlavě, kam ji budu kopat, a jsem rád, že finále dopadlo takhle,“ uvedl hrdina finálového klání Tomáš Kramný.

„NVision byl šťastnější v posledních dvou minutách. Jinak se hrál vyrovnaný zápas. Fotbalisti jsou stejní. Jeden rok postoupíme my, jednou oni, takže teď oni. Dvakrát jsme hráli na penalty, teď se rozhodlo na konci. Na hřišti tak už vzniká určitá rivalita,“ řekl za loňské vítěze a letos stříbrné ze Seyforu Vlastimil Dudáček.

Bronzové medaile si na krk pověsil tým Alply, který do Sedlce-Prčic přivezl i jedinou ženskou účastnici turnaje Michaelu Richterovou. „Turnaj byl docela těžký, náročný, ale dobrý. Měla jsem super tým, který mě podržel, takže paráda. Obhájili jsme loňské třetí místo, takže fajn,“ usmívala se hráčka týmu Alply, jež si za celý turnaj připsala i jednu asistenci.

Emil Kuchař z týmu Halex Schauenberg vyhrál lisovací soutěž | Video: Deník/Ondřej Jícha

Těsně pod stupni vítězů skončil čtvrtý Mavel a pořadí uzavřel na ploše věkově zcela nejstarší tým turnaje Halex Schauenberg. Těm patří čest. I přes velké debakly, které obdržel, byly na tvářích hráčů vidět úsměvy.

„Turnaj jsme si užili jako vždycky na pohodu. Přišli jsme si zahrát fotbal a užít si celé klání ve srandě a pohodě. Nemáme takové fotbalisty, abychom dělali výsledky. Čtyři zápasy nám stačily, víc bychom nevydrželi,“ řekl s nadhledem Jiří Funk. Jejich gólman Emil Kuchař si odnesl alespoň cenu útěchy, když vyhrál v losovací soutěži láhev vína.

Takže zase za rok a snad už s asistencí pánů Sluníčka a Teplíčka? Snad ano.