SK Benešov B – Sl. Louňovice 5:2

Od začátku nasadili domácí vysoké tempo s rychlými kombinacemi a lídr tabulky nevěděl, kde mu hlava stojí. Paradoxní bylo, že k prvním dvěma trefám jim pomohli obránci Louňovic. Nejprve v 11. minutě centr Páva minul Benák, ale od obránce se míč odrazil do sítě. V 18. minutě přeloboval Veinlich brankáře, Benák trefil tyč a dobíhající obránce opět poslal míč do sítě. Po dvaceti minutách se probudili hosté a po vyšachování benešovské obrany střelu Tlamicha vyrazil. V 26. minutě byl faulován velmi dobře hrající Boev a sám z penalty snížil na 2:1. Domácí pokračovali v tlaku, Benák po sóle trefil brankáře, posléze z úhlu přestřelil, Šmejkal z úhlu napálil gólmana a tísněný Veinlich zamířil opět do brankáře.

O přestávce vystřídal Veinlicha Kučaba a hned začal řádil, když si ve 47. minutě vychutnal dva hráče u lajny a naservíroval míč před prázdnou branku P. Štěpánovi – 3:1. V 53. minutě se po rychlém brejku a přihrávce Benáka dostal balón ke Šmejkalovi a ten lobem upravil na 4:1. Hosté stačili v 59. minutě rohu a hlavičce Lapáčka na první tyči zkorigovat, ale poslední slovo patřilo domácím. Kučaba si vychutnal dva protihráče, posunul míč Šmejkalovi, ten obešel v šestnáctce obránce, byl sražen a nařízenou penaltu proměnil Kondáš ranou pod břevno. V závěru ještě Benák zakončil sólo do brankáře.

„Když porazíte lídra soutěže a takovým to rozdílem, tak musí být naprostá spokojenost. Odehráli jsme výborné utkání s dobrou kombinací a nasazením, kterému hosté podlehli a nevydrželi se silami. Jsem rád, že nám při nedostatku hráčů přišli pomoct Veinlich, Kučaba, Zoubek a Šmejkal, což bylo na hře znát a zejména Šmejkal s Kučabou koncertovali a dvěma nádhernými akcemi jsme získali tříbrankové vedení. Hosté ještě po rohu snížili, ale vzápětí jsme po akci mladíků kopali penaltu, kterou jsme proměnili. Musím pochválil celé mužstvo za asi nejlepší výkon na podzim,“ zářil po posledním domácím zápase lodivod benešovské rezervy Zdeněk Machač.

Branky: 11. a 18. vlastní, 47. P. Štěpán, 53. Šmejkal, 64. Kondáš (z PK) – 26. Boev (z PK), 59. Lapáček. Rozhodčí: Chovanec. ŽK: Kučaba – Boev, Lapáček. Diváci: 100. Poločas: 2:1.

SK Benešov B: Tlamicha - Přibyl, Hanousek, Kondáš, Fuksa - P. Štěpán (67. J. Moravec), Zoubek, Šmejkal, J. Páv (46. Kačírek) – Benák, Veinlich (46. Kučaba).