Zimní přípravu začaly Pyšely 11. ledna s třemi tréninky týdně plus přátelská utkání a začátkem února byly na kratším soustředění v Soběslavi. „V lednu příprava probíhala velmi dobře, včetně docházky. Bohužel v únoru to bylo o něco slabší kvůli studijním a pracovním důvodům a na moje gusto bylo dost hráčů omluveno z tréninkových jednotek. Nejhorší situace nastala na začátku března a ze čtrnácti hráčů do pole se pět zranilo (Jellúš, Kondáš, Hanousek, Páv a Podhorský), kromě Jellúše by se ale všichni měli dát dohromady,“ oddechl si trenér Pyšel.

V přípravných zápasech se mužstvu poměrně dařilo. Vyhrálo s Petrovicemi 4:2, Teplýšovicemi 10:0, Struhařovem 10:0, ČAFC Praha 4:3, remizovali s Kondrací 2:2 a prohráli s Libiší 1:4. „Výsledky v přípravě nemusí být tak dobré. Samozřejmě na psychice hráčům přidá, když hrají dobře dopředu, střílejí góly a nedostávají moc branek. Přesto nepřikládám k dobrým výsledkům moc velkou váhu, hlavně aby se dařilo v mistrovských zápasech,“ ukázal Machač na známou pravdu.

Pyšely v přípravných utkáních střílely hodně branek, přesto trenér vyznává jinou filozofii. „Pokud se góly nedostávají, tak je to základ dobrého výsledku, na což jsme se v přípravě soustředili. Po odchodu Zoubka do Benešova a příchodu Večery ze stejného mužstva, jsme se zaměřili, aby se sehrálo čtyři, pět hráčů, kteří se budou ve čtyřce točit vzadu. Bohužel zranění nám trochu zhatily plán. Nezapomněli jsme také na útočnou část, kde bysme se chtěli více prosazovat, i když máme s Kutnou Horou v soutěži nejvíce nastřílených branek (32), ale většinu gólů jsme vstřelili ve čtyřech zápasech, v ostatních to byl problém,“ ukázal kouč na co, se v přípravě zaměřili.

Do Pyšel dorazilo několik nových hráčů – Večera a Hanousek z Benešova, Kačírek z Čerčan, Miroslav Podhorský, který hrál naposledy v Teplýšovicích a Brožek. „Večera z Hanouskem by měli plnohodnotně nahradit Zoubka. Jsem rád, že jsem přesvědčil mladé bývalé dorostence Benešova Kačírka s Miroslavem Podhorským, kteří se jeví v přípravě dobře. Miloslav Brožek se přistěhoval do regionu, tři roky sice fotbal nehrál, ale projevuje se jeho zkušenost. Doufám, že se do toho dostane a měl by být plnohodnotným členem kádru,“ věří Machač.

Odešel jen Zoubek do Benešova a kouči také chybí dlouhodobě zranění Fuksa a Havlín. „Zoubek hrál na podzim velmi dobře, Fuksa má vážné zranění ramene a Havlín jde na operaci s kolenem. Již před začátkem přípravy jsme tedy přišli o tři hotové hráče,“ smutní trenér, ale věří, že je nováčci nahradí.
A s jakým cílem vstupují Pyšely do jara. „Pokusit se dobrou hrou a výsledky přilákat diváky do hlediště a udržet svoje postavení mezi prvními pěti až šesti mužstvy,“ odtajnil trenér Machač.