Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Pyšely opět remizovaly

Pyšely - Lídr tabulky fotbalové I. A třídy SK Pyšely doma jen remizoval s Uhlířskými Janovicemi, když o výhru přišel v závěru ze sporné penalty.

31.10.2009 1

Ilustrační fotoFoto: GETPHOTO/Martin Salajka

Pyšely – Uhlířské Janovice 2:2

Po úvodní střele hostů, kterou vyrazil Franěk, převzali iniciativu Pyšelští. Páv ještě trefil brankáře a Kulhavý pálil nad. Ve 12. minutě již Mastný po dobrém napadání a sóle obešel i brankáře a dostal Pyšely do vedení. V dalších šancích pálil Havlín po akci Páva vedle, Páv přestřelil branku a trestný kop Kulhavého vyrazil brankář na roh. Udeřilo však na druhé straně ve 38. minutě, když si na tečovaný střílený centr naběhl Čálek s křížnou střelou vyrovnal.

Po přestávce pokračovaly Pyšely v tlaku. Mastný po nabídce Havlína pálil nad, střelu Fuksy vyrazil gólman na roh, stejně si poradil i s dělovkou Mastného. Ten ale po následném rohu opět dostal Pyšely hlavou do vedení. Domácí si hlídali vedení, ale v závěru o něj přišli. Nejprve pálil janovický útočník těsně vedle po podklouznutí Zoubka a v 87. minutě odpískal rozhodčí na Pyšely spornou penaltu, z které Čálek vyrovnal na 2:2. V závěru ještě gólman hostů vyrazil gólovou střelu Moravce a v nastavení se nepískala penalta za ruku hostujícího hráče v šestnáctce.

„Na těžkém terénu jsme hráli s tvrdým soupeřem náročný zápas. Janovice svoji kvalitu ukázaly, ale na střely a šance jsme měli určitě vyhrát. Bohužel se od nás trošičku odklonilo štěstí. Rozhodujícím momentem byla 87. minuta, kdy na nás rozhodčí odpískal penaltu, která nebyla. S tímto soupeřem se asi špatně hraje, když od první do poslední minuty celá lavička a hráči protestovali a nadávali, což narušovalo klid a kulisu zápasu,“ zlobil se na hosty kouč Pyšel Zdeněk Machač.

Branky: 12., 70. Mastný - 38., 87. (z PK) Čálek. Rozhodčí: Suchý. ŽK: 4/3. Diváci: 80. Poločas: 1:1.

Pyšely: Franěk - Jellúš (78. Benák), Kondáš, Zoubek, Douda (46. Fuksa) - J. Moravec, K. Kulhavý, P. Štěpán, Havlín - Páv, Mastný.

31.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Účast byla velká. Chotýšanští voliči stáli na volby frontu
8

Do volební místnosti ve Struhařově přišlo za páteční den mnoho voličů.
15

Volit chodí struhařovští i před návštěvou hospody

Více mladých chodí k volbám ve Vlašimi

Vlašim - Mladých voličů je více. O tom jsou přesvědčeni předsedající ve volebních komisích, kteří v pátek usedli ve vlašimském gymnáziu. Volit v rámci volebního okrsku 7 a 10 přišlo, podle nich, v porovnání s jinými volbami celkově více lidí.

Za volební lístek hnutí dostanou pivo zdarma

Domašín - V domašínské hospůdce pojali volby netradičně. Ti, kteří donesou volební lístek hnutí ANO, dostanou jedno pivo zdarma. "Někdo rozdává koblihy, já zase pivo," řekl majitel domašínské hospody. Toho využil i jeden z voličů, který v pátek 20. října do hospody v Domašíně dorazil přímo z volební místnosti, která sídlí v blízké hasičské zbrojnici. Zde volí vlašimští za volební okrsek číslo 11.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

OBRAZEM: První volební den na Benešovsku

Benešovsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Benešovsku z prvního dne.