Pyšely – Slavia Jesenice 0:0

Pyšely začaly aktivně a hnaly se na branku Jesenice hlavně přes aktivního Kulhavého, ale jeho střílené centry nedokázal nikdo z domácích hráčů usměrnit do sítě. Hosté zahrozili jen závarem po hrubce Kondáše. Po dvaceti minutách převzali iniciativu Jeseničtí, hlavně neúnavný Kratochvíl byl pro domácí stálým nebezpečím. Dvě střely šly mimo pyšelské tyče, ale těsně před koncem poločasu byli hosté blízko brance, ale Tylingr při sóle Kratochvíla a následné dorážce domácí bravurně podržel.


Po přestávce se hrála vyrovnaná partie. Po hodině hry se domácí do soupeře zakousli, vypracovali si dvě vyložené příležitosti, ale Sislovu střelu po centru vyrazil brankář s pomocí obránce těsně nad břevno a Mastný o chvíli později nastřelil tyč. Jeseničtí kontrovali jen střelou Kratochvíla nad branku. Proto zápas skončil bezbrankovou remízou.


„Prvních dvacet minut bylo z naší strany celkem solidních, tlačili jsme se křídelními prostory před branku soupeře, ale tam jsme byli málo důrazní a v malém počtu hráčů. Kompaktní obrana, kromě hrubky Fuksy, fungovala dobře. Poté až do poločasu převzali iniciativu hosté, byli důraznější, rychlejší v kombinaci a většinu akcí táhli přes Kratochvíla. V závěru jsme ustáli díky gólmanovi obrovskou šanci Jesenice. Ve druhé půli to byl do šedesáté minuty vyrovnaný zápas. Závěr utkání byl z naší strany velmi dobrý, vytvořili jsme si dvě stoprocentní šance a několik závarů. Hosté, kteří hráli velmi kvalitní fotbal, také nezaháleli. Zápas byl nervózní a na vážkách až do poslední minuty a určitě nejzajímavějších bylo posledních pětadvacet minut. Stále se potýkáme s marodkou a musí hrát i nedoléčení hráči, ale to je problém většiny mužstev v I. B třídě,“ posteskl si kouč Pyšel Zdeněk Machač.

Rozhodčí: Zdeněk. ŽK: 1/1. Diváků: 100.

SK Pyšely: Tylinger – Kaloš, Kondáš, Zoubek, Jellúš – Štěpán, Vilímek (75. Zahradník), Fuksa, K. Kulhavý – Sisel, Veselý (60. Mastný).