VLAŠIM – BOHEMIANS PRAHA 1:2

První přípravný test sice rozjeli lépe hosté, byli více u míče, ale Drápelu nepřekonali ani z nepřímého kopu z hranice penalty. Vlašimská první jedenáctka se pomalu rozehrávala, a tak brankář Bohemians mohl chytat v klidu sluneční paprsky na svoji tvář. Jenže ve 24. minutě přišel blesk z čistého nebe, když Ujec získal odražený míč po střele a uklidil míč do sítě. Hra se následně srovnala. Putz a Kocourek mohli navýšit vedení, což se nepodařilo a na druhé straně si Šenkeřík vylámal zuby na Drápelovi.

Po přestávce vyběhla ve vlašimských dresech jiná jedenáctka, která sice začala dobře, ale Jeřábek po přihrávce Pokorného ztroskotal na brankáři Brauneisovi, který si poradil nadvakrát i s trestným kopem Křečka. Jenže v 54. minutě chyboval brankář Kratochvíl, čehož využil Pavel Novotný ke srovnání. Hosté ožili, do vlašimské obrany podnikali brejky, první ještě skončil vedle a druhý již Faltus přetavil s pomocí tyče ve druhý gól. V závěru měl největší šanci na srovnání mladý Rybařík, který po centru Jandy nadvakrát nepřekonal výborného Brauneise.

Vlašim zkoušela několik nových hráčů. „Kluky jsme zatím viděli pár dnů, ale už se dalo něco vypozorovat. Stoper Semir je vyšší, těžkopádnější, záložník Velko má rád míč a vypadá zajímavě, Tenkl se sžívá s kolektivem, útočník Ujec odehrál první zápas po zranění, ale je na něm vidět, že dokáže udržet míč, dokáže si najít míč v šestnáctce, umí zachovat klid v koncovce, dal náš jediný gól, stoper Huška absolvoval s námi první trénink a uvidíme, jak bude vypadat na soustředění, kde s námi bude již i Tomášek ze Sparty," popsal nové tváře kouč Vlašimi, jenž se musí od nové sezony vypořádat s odchodem brankářské jedničky Michala Tomy: „Na roční hostování odchází do Táborska a místo něj přijde Holý ze Sparty."

Branky: 54. Pavel Novotný, 64. Faltus – 24. Ujec. Rozhodčí: J. Svoboda. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Vlašim – I. poločas: Drápela – Sus, Huška, Kucalas, Starý – Borkovec, Vebr, Putz, Velko, Kocourek – Ujec.

Vlašim – II. poločas: Kratochvíl – Tenkl, Petrů, Semir, Průcha – Janda, Křeček, Pokorný, Kováč – Jeřábek, Rybařík.