Družstva byla rozdělena do dvou skupin a chlapci z vlašimské průmyslovky se dostali do skupiny s týmy z Nymburka, Kolína a Mladé Boleslavi. Ve druhé skupině se střetla družstva z Příbrami, Kladna a Brandýsa nad Labem. Vlašimští průmyslováci se utkali v prvním utkání s SOŠ a SOU Nymburk a po velmi dobrém výkonu zvítězili 3:0, po poločase 1:0, díky dvěma brankám Balaty a jedné Eliáše.

Ve druhém utkání skupiny, když už bylo jasné, že Vlašim postupuje do semifinále, podlehla SOŠ a SOU stavební Kolín 0:1 (0:0).

V semifinále se utkala křížem družstva z prvních a druhých míst ze skupin. Vlašimští se vyhnuli prokletí z posledních let, družstvu z Příbrami. V zápase se SPŠ stavební a OA Kladno měli více ze hry, avšak za třicet minut (hrálo se 2 x 15 minut) gól nepadl a o vítězi musely rozhodovat pokutové kopy. V nich zachovali vlašimští hráči pevné nervy a všech pět (Štěpánek, Balata, Ptáček, Breburda a Eliáš) nedalo brankáři Kladna šanci. A když brankář Šimáček zneškodnil jednu penaltu soupeře, mohli se z postupu do finále a zároveň z postupu do kvalifikace na republikové finále radoval studenti zpod Blaníka. Středočeský kraj totiž díky své velikosti posílá do dalších bojů Poháru Josefa Masopusta první dvě družstva z krajského finále. Ve finále, ve kterém už prakticky o nic nešlo, se hrál mezi Vlašimí a ISŠ HPOS Příbram (loňský vítěz republikového finále Poháru Josefa Masopusta) bezstarostný fotbal, ve kterém dostali příležitost i hráči z lavičky. Utkání skončilo v normální hrací době 1:1, když branku Vlašimi vstřelil Novotný. Znovu tak musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých se tentokrát hráčům zpod Blaníka nedařilo a ve všech případech selhali. Příbramským tak stačily dvě proměněné penalty na celkové vítězství.

Poděkování za výbornou reprezentaci SPŠ Vlašim a postup do kvalifikace s vítězem Libereckého a Královéhradeckého kraje patří brankářům Pavlu Šimáčkovi a Janu Kabátovi, a hráčům Luboši Ptáčkovi, Michalu Brhelovi, Lukáši Janovskému, Stanislavu Suchanovi, Marku Slunéčkovi, Petru Eliášovi, Miroslavu Štěpánkovi, Luboši Balatovi, Pavlu Breburdovi, Davidu Sedláčkovi, Martinu Novotnému, Filipu Linhartovi a Jakubu Toupalovi.

ROSTISLAV BARAN