Největší novinka nového ročníku se týká nejnižších „pralesních" tří skupin IV. tříd – a to opakované střídání, které bude možné pouze v přerušené hře. Tudíž hráč, který již toho bude mít na hřišti plné „zuby", tak si na chvíli „odfrkne" na lavičce a po chvíli zase může na plac. „Zkusíme to a věřím, že jsme natolik inteligentní a hráči to i s rozhodčími zvládnou," dodal předseda OFS Benešov Miroslav Garaja k novince.

Do zápasu tak může naskočit plný počet hráčů, který se vejde do Zápisu o utkání (18). Český člověk je však fištrón a v závěru by mohl střídáním taktizovat. Na to je ale také pamatováno. „V posledních deseti minutách utkání dospělých, dorostu a starších žáků již nelze provádět opakované střídání, lze střídat pouze standardním způsobem, nejvýše však dva hráče," říká sekretář OFS Benešov Matěj Voráček.

Pod drobnohledem bude ale nejvíc Okresní přebor, do kterého historicky poprvé postoupil Sokol Kamberk. „Je to pro nás velká událost. Za poslední dva roky jsme postoupili ze IV. třídy do přeboru, což nikdo nečekal. Jsme tak skokan roku," směje se trenér Stanislav Kubů, který také přiznal, že oslavy byly velké a nadvakrát. Tým totiž skončil na druhém místě ve III. třídě za Trhovým Štěpánovem a až po čtrnácti dnech dostal nabídku ze svazu postoupit: „Byli jsme osloveni předsedou svazu Mírou Garajou, zda máme chuť postoupit a drtivá většina hráčů i vedení byla pro. Budeme možná dostávat na zadek, ale prubneme to, abychom mohli říkat s hrdostí, že jsme hráli v Kamberku Okresní přebor.

V Kamberku, který leží na hranici Středočeského a Jihočeského kraje, zvelebovali okolí hřiště a pro rozhodčí připravili mobil house. „Už se na soutěž těšíme," hlásí kouč, jenž žehrá jen na zranění kanonýra Kosáka (koleno) i stopera a nejlepšího hráče Adamovského (rameno), kterého by měl nahradit zkušený Pavel Klabík, jenž má kariéru spojenou s Teplýšovicemi a má v mužstvu syna.