Na podzim jste uhráli pouhých osm bodů, na jaře získali 13, dohromady tedy 21, což na záchranu nestačilo. Bylo v silách mužstva soutěž udržet?

Myslím, že v silách mužstva bylo soutěž zachránit. Na záchranu stačilo jen 27 bodů což jsme měli uhrát i s kádrem, který jsem měl k dispozici.

Vyždímal jste z hráčů maximum?

Tak to asi ne.V podmínkách kdy hráči mají fotbal jako svého koníčka, tak ani nemáte nějaké páky je donutit k maximální výkonnosti.

Nechyběla Vám v důležitých chvílích zkušenost více hráčů z krajskou soutěží, vždyť jste tam kromě Davida Sysla a následně Ondry Hrocha nikoho jiného neměli?

Do soutěže jsme šli se stejným kádrem, jaký jsme měli v okresním přeboru, jen posíleni o Ondru Hanibala z Ostředka. Zkušenost hráče z vyšší soutěže nám chyběla především v podzimní části, kdy jsme za soupeři zaostávali. Zvlášť kdy nám velkou část podzimu chyběl Pospíšil.

Na jaře jste ale nepodávali špatné výkony a vyloženě nikde nepropadli…

V jarní části nás posílil Ondřej Hroch, změnili jsme hru obrany a naše hra se výrazně zlepšila. Přesto si myslím, že v I. B třídě je potřeba mít alespoň dva až tři hráče se zkušenostmi s vyšší soutěží. Viz Chotýšany – podzim excelentní, jaro s domácími hráči špatné.

Přesto to vypadalo, že jste již smířeni se sestupem, ale v závěru ve vás chytli saze, porazili jste Průhonice, remizovali se Zdislavicemi, deklasovali Zruč a dostali jste se do hry. Až dohrávka v Jesenici a s Poříčím v posledním týdnu Vás poslaly do Okresního přeboru, avšak v obou zápasech jste podali dobré výkony. Co se s týmem stalo, že hrál najednou v závěru uvolněně?

To, že se nám povedl závěr soutěže, přičítám tomu, že si hráči, zvlášť ti mladší, uvědomili, že mohou hrát s každým. Ke Hrochovi, Pospíšilovi, Dudíkovi, J. Syslovi a Hanibalovi se přidali další, zvlášť Kocábek, a začalo se dařit. Klíčový pro náš sestup nebyli dva poslední zápasy, ale špatný podzim a pak domácí porážka od Teplýšovic a remíza doma se Zdislavicemi.

Trápilo Vás, že nemáte klasického kanonýra, který by v důležitých chvílích pomohl. Byl to také jeden z důvodů sestupu?

Samozřejmě nám chyběl typický kanonýr, který by proměnil nějaké šance, které jsme si vytvořili. To byl také jeden z důvodů našeho sestupu.

I když jste na jaře udělali více bodů než na podzim, ztěžoval jste si na přístup některých hráčů. Viděl jste na nich nechuť se poprat o záchranu nebo co se Vám nelíbilo?

Řekli jsme si,že fotbalovost musíme nahradit bojovností a asertivitou. Když vidím, že někteří hráči zápas odchodili, tak se mi to nelíbí. To je, ale interní záležitost kabiny, kde jsme si to vždy vyříkali.

Na druhou stranu Vás musí těšit výkony Pavla Pospíšila, jenž se po uzdravení stal motorem většiny vašich útočných akcí …

Pavel Pospíšil byl naším klíčovým hráčem. Ve všech zápasech co nastoupil, byl vůdčí osobností. Byl i naším nejlepším střelcem. Škoda, že na podzim dostavoval dům a na jaře si ve druhém kole zlomil ruku a byl měsíc mimo hru. Možná ani nevíte, že se věnuje i běhání půlmaratonů. V posledním týdnu v sobotu běžel půlmaraton, v neděli přispěl dvěma góly a dvěma přihrávkami k vítězství nad Zručí, ve středu a v pátek byl naším nejlepším hráčem v zápasech s Jesenicí a v Poříčí.

Koho byste z týmu vyzdvihl, má na to, aby krajskou soutěž zvládnul a doporučil mu přestup do vyšší soutěže?

Stabilně vysokou výkonnost si udržoval brankář Pavel Pessr – to je, ale struhařovský patriot a asi by nikam jinam nešel. Dále by to byli Ondra Hroch, Pavel Pospíšil, Josef Sysel, Ondra Kocábek, Ondra Veselý (jeho výkonost roste s hrou Pavla Pospíšila). Celé jaro odehrál výborně Martin Dudík na stoperu. Velmi jsem byl spokojen s přístupem k tréninku i k zápasu Ondry Hanibala. Ale i ostatní hráli podle svých možností. Zvlášť mladí jako J. Hroch, Folprecht, Kaucký a Zmek se v soutěži neztratili.

Našel byste i pozitivum na roční zkoušce Struhařova v I. B třídě?

Hráči si vyzkoušeli, že když bojují, tak mohou hrát i se soupeři, kteří jsou na tom fotbalově lépe. Zvlášť ti mladší, zjistili, že se mohou rovnat s každým a jsem přesvědčen, že si toto zjištění přenesou do následujících bojů v okresním přeboru.

Jak vůbec hráči vnímali a hodnotili po sezoně působení v I. B třídě, pakliže jste se o tom bavili?

Pro starší hráče to bylo vyvrcholení kariéry, pro mladší to byla škola a je škoda, že se soutěž pro ně neudržela. Myslím, že se získanými zkušenostmi by už o záchranu nehráli.

Co Vám osobně dalo trénování v I. B třídě?

Trénování ve Struhařově mi dalo moc. Před pěti lety jsem byl osloven, jestli bych to na rok nevzal. Z roku bylo najednou pět krásných let. Našel jsem zde dobré fotbalisty a skvělou partu. Neříkám, že se neobjevily nějaké problémy, ale těch pozitivních bylo daleko více. Hlavně mi do práce nikdo nezasahoval. Ve Struhařově jsem prožil velkou část své fotbalové kariéry. Před 30 lety jsem zde začínal s trénováním dorostu a teď zde i končím vrchol trenérské kariéry. Zvlášť trénování v I. B třídě mi dalo moc. Získal jsem zkušenosti, jak z profesní, tak z lidské stránky a viděl v akci hráče, kteří mají ligové zkušenosti a zjistil, že i s nimi se dá hrát. Jestli s mou prací byli ve Struhařově spokojení, musí říct vedení.

Chcete si teď od trénování odpočinout nebo to půjdete zkusit jinam?

Nyní si chci od trénování odpočinout, ale nikdy neříkej nikdy. Relaxovat budu sledováním fotbalových zápasů svého syna.

A co dovolená?

Jelikož mám sezónní práci, tak mi dovolená začíná až v lednu. V létě mi dělá problém vyšetřit alespoň týden, abych se mohl věnovat rodině a někam vyjet.