CERHOVICE – VOTICE 1:0

V prvním poločase se hrála nezáživná kopaná, ve které se k ohrožení branek dostali jen hráči po standardních situacích. Domácí Franěk zamířil z trestného kopu z hranice šestnáctky nad a hlavičku Pergla po rohu zastavil hlavou na brankové čáře Sládek. To hosté se dokonce ve 23. minutě po trestném kopu Viskupa a hlavičce Němečka radovali z gólu, ale jen chvíli, protože asistent rozhodčího odmával ofsajd, což Votické velice rozčílilo. „Byl to regulérní gól, který nám nebyl uznán," zlobil se Bárta a to ještě nevěděl, co ho čeká ve druhém dějství.

Ve 49. minutě se totiž po ruce Molčíka kopala penalta, kterou Zemánek střelou k tyči proměnil. „Náš hráč má ruku u těla, dostane do ní míčem a rozhodčí pískne penaltu. To je výsměch," zlobí se Bárta.

Následně sice hosté vyvinuli tlak, nastřelili dalekonosnou střelou M. Budila a z trestného kopu Viskupem břevna, když míčům na ně pomohl brankář Palek. Ten ještě zlikvidoval dvě šance Štorkovi, a tak udržel pro domácí cenné vítězství k cestě za záchranou.

„Je mi líto kluků, protože šli za výhrou a nebylo již to umožněno. Nevím, jak můžou mít poslední Cerhovice radost z takové výhry. O tom si každý musí udělat obrázek sám," posteskl si votický kouč, jenž ještě dodal na adresu rozhodčích: „V první půli hlavní nepískal špatně, ale pomezní byli tragičtí. Poté přišla nesmyslná ruka a penalta. Sice jsme poté tlačili, měli závary, nastřelili dvě břevna a některé šance nám pokazil pomezní rozhodčí. Nedokáži však říct, jak bychom měli docílit gólu, aby platil. Potřebovali bychom výkon španělských rozhodčích jako v zápase Sparty s Plzní, ale na to nejsou peníze."

Branka: 49. Zemánek (z PK). Rozhodčí: Miroslav Vlk – Martin Vlk, Roth. Bez karet. Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Votice: Soukup – Šlejmar, Molčík, Sládek, Bareš – Říha, M. Budil, Viskup, Slunečko (56. Kramný) – Němeček (76. V. Budil), Štork.