OSTRÁ – POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 3:3 PK 6:5

Poříčí vsadilo od začátku na dobrou defenzivu a nebezpečné brejky a taktika mu parádně vycházela. Domácí měli sice převahu a hrozili hlavně po rohových kopech a dlouhých autech, ale obrana v čele s brankářem Tlamichou zpočátku odolávala, když největší šanci měl Petlička, ale hlavičku parádně gólman vyrazil. To hosté měli smrtící brejky, zvláště prvně nastoupivští Svoboda v základní sestavě, byl při chuti. Nejprve po jeho průniku do šestnáctky vykopl míč z brankové čáry obránce, následně již přetavil v gól parádní přečíslení a přihrávku Páva a ve 23. minutě naservíroval míč rozběhnutému Peroutkovi, jenž překonal podruhé brankáře Lukeše – 0:2. Domácí byli na chvíli opařeni, přesto pokračovali v dobývání poříčské branky a do konce poločasu měli dvě velké šance. Hlavičku Hochmeistera vyhlavičkoval z brankové čáry Křivohlavý a Petlička již mířil na zadní tyči přesně po dlouhém autu prodlouženém Hochmeisterem – 1:2.

Ve druhém poločase pokračoval atraktivní, bojovný zápas. Domácí se tlačili za vyrovnáním. Tlamicha si poradil s Müllerem, Petličkovým trestným kopem, ale na Hochmeisterovu hlavičku v 53. minutě po rohu již nestačil – 2:2. Hosté ale nesložili zbraně, a opět strhli vedení na svou stranu. Svoboda nejprve na zadní tyči netrefil trestný kop Pohorského, aby si o chvíli později oba situaci zopakovali a hlavička poříčského útočníka skončila v síti – 2:3. Jenže domácí o chvíli později srovnali, kdy sice trestný kop Ďurindy Tlamicha vyrazil s vypětím sil na tyč, ale u dorážky byl nejdříve Bureš. V závěru zápasu byli hlavně domácí nebezpeční, ale hosté remízu uhájili.

Penalty hráčům Poříčí nejdou. Sice první Tlamicha chytil, ale ve čtvrté sérii srovnal Páv, jenž trefil jen břevno. A tak se jelo do sedmé série, ve které nedal Vacek a Poříčí tak i čtvrté penalty prohrálo.

„Hrál se velmi dobrý fotbal, při kterém se diváci museli bavit. Kluci byli upozorňováni na sílu soupeře a přes nedostatky při standardních situacích zápas zvládli. Zvláště dlouhé auty mají domácí smrtící. Hráči ale makali, dřeli a po pěkných akcích jsme dali tři góly. Penalty jsme sice trénovali, ale zase nám bohužel nevyšly," povzdechl si po zápase trenér Poříčí Pavel Šimáček, který chválil: „Klobouk dolů před Martinem Svobodou, poprvé nastoupil v základní sestavě – dal dva góly a jeden připravil."

Branky: 31. Petlička, 53. Hochmeister, 69. Bureš – 20. a 65. Svoboda, 23. Peroutka. Rozhodčí: Tobiška. ŽK: Poběrežský, Ďurinda, Sirový – Vosáhlo, Bredler. Diváci: 125. Poločas: 1:2.

Poříčí nad Sázavou: Tlamicha – Verner (56. Jírů), Křivohlavý, Vacek, Vosáhlo – Bredler, Peroutka (63. Keltner) – Páv, Havlíček, Pohorský (75. Jíša) – Svoboda (82. Abdallah).