Přitasil stačil v derby vše - gól, dvě žluté a červenou kartu

Miřetice - Místní derby ve fgotbalové I. B třídě skončilo mezi Miřeticemi a Kondrací smírnou remízou.

5.4.2015

Ilustrační fotoFoto: Martin Pavlíček

MIŘETICE – KONDRAC 1:1

V sousedském derby se obě mužstva čtvrthodinku oťukávala. Jako první zahrozili hosté, ale střelu gólman Hanuš vytěsnil na roh. Skóre se začalo měnit až ke konci poločasu. Po centru se ve vápně Kondrace nejlépe orientoval Přitasil a ve 38. minutě posunul své mužstvo do vedení. Za tři minuty mohl tentýž hráč přidat druhou branku, jenže orazítkoval pouze břevno.

Po změně stran se hosté častěji dostávali před miřetickou branku. Jejich tlak sílil a v 80. minutě se jim podařilo vyrovnat Pavlíčkem, který z otočky uklidil míč k tyči. Za dvě minuty se domácí Přitasil nechal zbytečně vyloučit, když po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchy. Miřetičtí pak s vypětím všech sil nerozhodný výsledek ubránili.

„Po průběhu utkání musím být s bodem spokojený. Kdybychom do poločasu vstřelili dvě branky, asi bychom vyhráli. Po změně stran a zvláště v závěru jsme ubránili remízu," uvedl asistent trenéra Miřetic Pavel Hájek.

„Vzhledem k průběhu utkání se jedná o zaslouženou remízu. Měli jsme po většinu zápasu mírnou převahu v poli, ale jen po šestnáctku Miřetic. Domácí těží ze svého hřiště, které nám dělalo problémy a měli paradoxně více šancí. Výborně nám zahráli středoví hráči Pavelka s Kubátem, naopak krajním hráčům se moc nedařilo. Potěšil mne výkon v závěru, kdy jsme byli výrazně lepší," zhodnotil derby trenér Kondrace Jiří Janouš mladší.

Branky: 38. J. Přitasil – 80. Pavlíček. Rozhodčí: Prosr. ŽK: 1:4. ČK: 82. Přitasil (M). Diváci: 140. Poločas: 1:0.

Miřetice: Hanuš – P. Čáp, Folprecht, J. Kamarýt, Macko – K. Čáp, J. Přitasil, Babický, Jantač – J. Hájek (60. Jandák), Turek (70. L. Kamarýt).

Kondrac: Císař – Žirovnický, Tichý, Linhart, Pohorský – Špička (46. Beránek), Kubát, Pavelka, Šanda – Pavlíček, Jeništa.

Autor: Petr Roubíček

5.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Při střetu pěti aut na dálnici se zranilo dítě

KRÁTCE: Test na infekce bude zdarma

Konopiště bude patřit běžcům

Benešov - V unikáním prostředí této historické památky se totiž připravuje závod Mattoni Free Run, který nabídne trasu na 5 nebo 10km. "V našem závodu nejde o to být první, ale potkat se dalšími nadšenci, partou kamarádů a užít si nejen běh, ale také prostředí, ve kterém se celá akce uskuteční," říkají k závodu jeho organizátoři, kteří již tři roky pod záštitou Run Czech oficiálně organizují pravidelné výběhy po celé republice.

Václav Hudeček koncertoval v Louňovicích pod Blaníkem

Louňovice pod Blaníkem /FOTOGALERIE/ - Zatímco některé politické strany v sobotu 21. října večer slavily a jiné plakaly, Louňovice pod Blaníkem se nechaly okouzlit barokní hudbou. V rámci už 33. ročníku Podblanického hudebního podzimu vystoupil v louňovickém zámku světoznámý houslový virtuos Václav Hudeček. Spolu s ním si měli milovníci vážné hudby možnost poslechnout violoncellistiku Alžbětu Vlčkovou a Vivaldi Collegium Praha pod vedením koncertního mistra Jiřího Partyky.

Týnec byl produktivnější než Teplýšovice

Týnec nad Sázavou – V okresním fotbalovém derby I. B třídy, skupiny D, ukázal Týnec v domácím prostředí opět přívětivou tvář. Po debaklu v Jesenici 0:8 (na hřištích soupeřů má nejhorší skóre ze čtyř zápasů 2:25) by na svěřence trenéra Bubeníka nevsadil nikdo ani groš, zvláště když Teplýšovice hrají poměrně slušně. Jenže v Náklí vyhrál tříbrankovým rozdílem, když mu pomohla žalostná koncovka hostů.

Divišovská Jawa Vyšehořovice nepřejela

Divišov – Fotbalisté Divišova doma nenavázali v I. A třídě, skupině B, na výhru v Lysé nad Labem a po zásluze se všechny body stěhovaly do Vyšehořovic.