V přípravném období na jarní část fotbalové sezony se střetl účatník krajského přeboru SK Benešov na umělé trávě se Sokolem Kondrac (I. B třída) a překvapivě s ním prohrál.

SK BENEŠOV 1
SOKOL KONDRAC 3

Kondrac předváděla po celý zápas precizní defenzivní hru, se kterou si benešovští útočníci nevěděli rady. Většinu času se sice hrálo na kondrackou bránu, ale všechny akce domácích byly jak přes kopírák. Chyběl moment překvapení, hráči zbytečně sólovali, a tak není divu, že vše většinou končilo už před hranicí pokutového území. Když už přece došlo ke střele, nemířili domácí přesně, nebo jim radost pokazil hostující gólman Kňazík.
Hosté nechali vepředu vysunutého Vítovského, kterého v rušivých protiútocích dokázali včas doplnit nabíhající spoluhráči. Ve 23. minutě právě Vítovský unikl z půlky hřiště a pohodlně přehodil vybíhajícího gólmana Svitáka – 0:1. Domácí se gólově prosadili poprvé a naposledy ve 39. minutě, když si Žák naběhnul do uličky a po přesné přihrávce od Bubeníka s přehledem srovnal skóre.


I po přestávce se pokračovalo ve stejně vyjetých kolejích. Kondrac spoléhala na rychlé brejky a v 55. minutě opět Vítovský pohodlně skóroval. O chvíli později trefil Karmazín po úniku jen tyč prázdné benešovské branky. Překvapivé ale zasloužené vítězství hostů uzavřel v 87. minutě Skiba, když technickou střelou z hranice šestnáctky přeloboval špatně stojícího Svitáka.

Trenér Benešova Ladislav Fiala
„Soupeř hrál podle očekávání ze zajištěné obrany a na rychlé brejky. Přestože jsem na to hráče upozorňoval, nedokázali jsme se s tím vypořádat. Dostali jsme opět po velkých chybách branky. Na druhé straně jsme nedokázali využít nespočet vyložených příležitostí, když Kondrac podržel hlavně brankář Kňazík. Z výsledku neděláme vědu nebo tragédii, přesto se musíme nad určitými věcmi zamyslet.“

Kouč Kondrace Jiří Janouš
„Vítězství nad Benešovem i náš výkon mě samozřejmě potěšil. Je to ale pouze příprava, a tak by mi větší radost udělalo brzké uzdravení tří zraněných hráčů Michala Kubína, Mlezivy a Budila, kteří nemohli hrát.“

Branky: 39. Žák – 23. a 55. Vítovský, 87. Skiba. Rozhodčí: Ratajová. Poločas: 1:1
SK Benešov: Sviták – Drahota, P. Štěpán, Hanousek, J. Stibůrek – Žák, Bubeník, Páv (46. Havlín), Šika (46. Chomát) – Čáp, Mastný (46. Prikner)
Sokol Kondrac: Kňazík – Vokál, Linhart, T. Kubín, Růžička (74. Pohorský) – J. Sedláček (46. Karmazín), Skiba, Záklasník, Kocourek – P. Sedláček (46. Kašpar), VítovskýDnes od 18:30 hodin sehrají muži Benešova na svojí umělé trávě přípravný zápas s mužstvem SK Úvaly.

JAN KLIMOVIČ