MARŠOVICE – TÝNEC NAD SÁZAVOU 2:0

Za příjemného fotbalového počasí a před početnou diváckou kulisou se hrál v prvním poločase vyrovnaný zápas. Domácí zakončovali buď slabě (Shapoval) nebo nepřesně (Šach) a hosté hrozili střelami z dálky. Blíže ke vstřelení branky měli Maršovičtí, když střela Šacha orazítkovala břevno a hlavička Skály tyč týnecké branky.

Oživení do druhé pětačtyřicetiminutovky přinesl střídající domácí Žížala, který mohl otevřít skóre utkání hned ve 47. minutě, ale Dvořák ho házenkářským způsobem vychytal a stejně si počínal i na druhé straně Pechač, který nohou likvidoval šanci Havelky. Když už se obě strany připravovaly na penalty, vstřelil vítěznou branku, po rohovém kopu Matěje Haška, hlavou Žížala. Domácí výhru pojistili v samém závěru nadvakrát R. Haškem. Stínem jinak slušně hraného utkání bylo zranění dvou maršovických hráčů – L. Dvořáka (ruka) a Žížaly (koleno). 

„Zápas před velice slušnou návštěvou se musel líbit. Bylo to hodně bojovné utkání, ale pohledný fotbal. První půli jsme měli malinko navrch, když jsme nastřelili břevno a tyč. Týnec měl jen jednu šanci. Do druhé půle jsme vstoupili líp, ale nedali vyloženou šanci. Pak se hra přelévala a čekalo se na to, kdo dá první gól. Naši chybu hosté neproměnili, naopak my jsme v závěru Týnec přitlačili, po rohu jsme se štěstím dali gól a za chvíli rozhodl důraz Rosti Haška,“ dodal k utkání trenér Maršovic Jaroslav Žížala a ještě podotkl:  „Je mi soupeře líto, protože jsem Týnečák, ale takový je fotbal. Naše vítězství bylo zasloužené, dali jsme do toho větší bojovnost a vůli. Výborně zápas zvládla i trojice mladých rozhodčích.“  

„Prohráli jsme kvůli nedůrazu při dvou rohových kopech domácích v závěru zápasu,“ posteskl si týnecký kouč Miroslav Bubeník a podotkl k zápasu: „První půli jsme se nemohli dostat do hry, Maršovičtí měli víc brankových příležitostí a nastřelili břevno a tyč. Ve druhé půli jsme se zlepšili, ale gól nevstřelili, a tak přišel trest na konci utkání.“

Branky: 85. Žížala, 88. R. Hašek. Rozhodčí: P. Balík. Poločas: 0:0.

Maršovice: Pechač - Bartoš, Orsák, L. Dvořák (46. Žížala, 89. Řezníček), Zderadička – Matěj Hašek, Shapoval (89. S. Šetina), D. Zavadil, Šach (80. R. Hašek), Skála (80. Laurich), Brabenec.

Týnec nad Sázavou: D. Dvořák - Stibůrek, Petrášek, F. Kopta, Skalický (46. Havelka) – Stejskal, D. Kopta, Radačovský (80. J. Vavrek), Nikrmajer - Ruš, Horký.

JIŘÍ MIKOLÁŠEK