VLAŠIM – TŘINEC 4:3

Více než pět set diváků se na stadionu nenudilo. Úvod patřil domácím, kteří se hnali do útoku, ale dlouho jim chyběla finální přihrávka. Až v 16. minutě napřáhl za šestnáctkou Putz a brankář Paleček si míč srazil do brány. Vzápětí po centru Průchy zvýšil Sus na 2:0. Fanoušci byli u vytržení. Trochu jim zkazil radost v 29. minutě Gulajev po vysunutí Wojnara, když překonal padajícího Boháče. To ale bylo všechno, co třinecký útočník na hřišti předvedl. O pár minut později po jednom ze soubojů bezvládně upadl na zem a po dlouhém ošetřování jej musela ze hřiště odvážet sanitka. Rozhodčí za ošetřování nastavil devět minut, ve kterých skončilo představení na hřišti i pro domácího Putze, jenž musel po faulu odstoupit. S trestným kopem Starého si Paleček poradil.
V úvodu druhého dějství si našel místo na zadní tyči Faouzi a dorazil do sítě centr Průchy a vlašimské ochozy vybouchly potřetí radostí. Aktivní Průcha o chvíli později orazítkoval břevno. Následně domácí vyklidili hřiště, čehož hosté využili a dvěma zásahy Dediče srovnali. Rytíři však nesložili zbraně a na začátku nastavení rozhodli. Průcha posunul míč nabíhajícímu Starému, který krásnou ránou do vzdálenější šibenice zajistil Vlašimi důležité tři body.

„Zápas jsme měli až do stavu 3:1 pod kontrolou, měli jsme šance a poté jsme málem o výhru přišli. Vždyť soupeř měl tři situace a dal tři góly po našich hloupostech. Ještěže se Jarda Starý krásně trefil, a to už jsme hráli o deseti bez Krištůfka, který měl křeče a nemohli jsme střídat. O to je výhra cennější," měl radost po zápase trenér Vlašimi Vlastimil Petržela, přesto má do dalšího utkání vrásky na čele: „Putz si obnovil zranění kolene a Starý dostal osmou žlutou kartu. A tak nevím s kým do Táborska pojedu."

Branky: 16. Putz, 17. Sus, 50. Faouzi, 90 + 1. Starý – 72. a 86. Dedič, 29. Gulajev. Rozhodčí: O. Berka – Vlasjuk, Kubr. ŽK: Starý, Hauer – Gulajev, Kubáň. Diváci: 543. Poločas: 2:0.

Vlašim: Boháč – Radoš (77. Hauer), Simerský, Kryštůfek, Starý – Vebr (70. Tomášek), Petrů – Sus, Putz (45. Faouzi), Průcha – Matějka.

Třinec: Paleček – Lisický, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň – Wojnar (58. Málek), Hupka, Ceplák, Joukl – Haša (68. Motyčka), Gulajev (45. Dědič).

S využitím www.fcgrafinvlasim.cz