VLAŠIM – TÁBORSKO 2:0

V úvodu utkání byli více na míči hosté, což prokázali i únikem Džafiče zakončeným těsně vedle vlašimské branky. Postupem času se domácí oklepali, k čemuž jim pomohlo i v 9. minutě vyloučení Kočího za stažení Průchy. Vlašim si vypracovala několik šancí, ale Hronek s Kučerou po centru neuspěli, Hronkův projektil a hlavička zamířily mimo tyče. S přibývajícím časem se dostávali do hry i oslabení hosté. Obrana Vlašimi však pracovala dobře a nepustila je do vážnější šance. Na další větší vzruch v utkání se čekalo do 34. minuty. Budínský založil rychlou akci, na jejímž konci byl Průcha, kterého vychytal výtečným zákrokem Toma. Ve 40. minutě se již domácí radovali. Těsně před šestnáctkou byl faulován Hronek a následný přímý kop parádně usměrnil do sítě Nový. Vzápětí mohlo být srovnáno, ale proti Traorému předvedl Budínský vynikající zákrok.

V úvodu druhého dějství mohl pohnout skóre Průcha, ale pálil jen do boční sítě a hlavičku Matějky po hodině hry vyrazil bývalý brankář Vlašimi Toma. S postupujícím časem začalo být nebezpečno i před Budínským, jehož vystrašila rána Džafiče. V 72. minutě ale naskočil do hry vlašimský Janda a bylo ho plné hřiště. Nejprve netrefil míč před odkrytou brankou, aby v 79. minutě nadvakrát překonal Tomu a zpečetil výhru Rytířů.

„Výhra je pro nás určitě velmi pozitivní fakt, za který jsem nesmírně rád. Bylo to těžké střetnutí s kvalitním soupeřem a o to víc mám radost, že se nám ho povedlo zvládnout. Tři body jsme už potřebovali jako sůl. V utkání jsme si opět dokázali vytvořit dostatek šancí. Nejvíce Průcha, který však některé situace bohužel řešil přihrávkou, když měl spíš zvolit střelu. Po rychlém vyloučení, které bylo naprosto zasloužené, jsem se trochu obával o průběh zápasu, ale nakonec to dobře dopadlo," měl radost po první výhře v soutěži vlašimský trenér Vlastimil Petržela.

Branky: 41. Nový, 79. Janda. Rozhodčí: Franěk – Melichar, Myška. ŽK: Hronek, Tarczal – Javorek, Navrátil, Strnad, Traore. ČK: 9. Kočí (T). Diváci: 510. Poločas: 1:0.

Vlašim: Budínský – Breda, Štochl, Toml, Nový – Vebr, Tarczal – Kučera (72. Janda), Hronek (46. Brejcha), Průcha – Matějka (88. Jícha).

Táborsko: Toma – Kotrba (28. Sall), Ciferský, Hanzlík, Kočí – Džafič, Ciku (69. Slepička), Javorek, Traore, Navrátil – Strnad (65. Nešický).