Do utkání se Znojmem jste nastoupili v trochu netradiční sestavě. Co bylo důvodem?

Nechávali jsme odpočinout hráče, které trápí lehčí zranění, se kterými již chvíli trénují. Nechtěli jsme, aby to přešlo do nějaké chronické fáze a tak měli od pátku volno. Doufáme, že se jejich zdravotní stav zlepší. Jedná především se o Vyhnala, Jeslínka a Hadaščoka. Absence trojice elitních útočníků tak dala možnost ukázat se Jírovi, který odehrál slušný zápas.

Jak hodnotíte zápas se Znojmem?

Do utkání jsme šli i s upraveným rozestavením a náš styl hry byl poněkud pasivnější, než je tomu zvykem. I přes tento fakt jsme dali gól, ale rozhodčí ho nepochopitelně neuznal. Před tím jsme trefili tyčku. Nakonec jsme se dostali do vedení a do této chvíle bylo vše relativně v pořádku. Poté jsme to ale nezvládli. Nejprve jsme dostali branku z pokutového kopu a následně kvůli nedůraznému odkopu, inkasovali i druhý gól. Ke konci jsme se snažili o vyrovnání, ale bohužel nám to nevyšlo. Celkově se jednalo o kvalitní přípravné utkání a hlavním pozitivem je, že se nikdo nezranil. Nelíbily se mi ale výkony některých hráčů, s kterými jsem to osobně vyřešil.

Start Fortuna národní ligy se blíží, jak vypadá kádr Vlašimi?

Kádr se nám pomalu finalizuje. Čekají nás jednání ohledně několika hráčů, u kterých chybí dotáhnout jejich působení administrativně a ještě se poohlížíme po brankářské trojce. Některé hráče pošleme pro jarní část na hostování. Jednat by se mělo například o jednoho z mladých Francouzů a také o Hrebenycka. Myslíme už i na léto a děláme patřičné kroky.

A jak to vypadá se základní sestavou. Máte už jasno?

Základní sestava už se pomalu vykrystalizovala. Otazníky mám u dvou postů, ale představu mám. Samozřejmě nic nebudu prozrazovat a fanoušci musí počkat na první jarní utkání.

JIŘÍ PAÝR