Benešov B

Hráči absolvovali velmi tvrdou přípravu na poměry v I. A třídě. Ze začátku trénovali dohromady s divizním áčkem, po třech nedělích se mužstva již zcela rozdělila. „Všechno klape nadmíru dobře a spolupráce s Martinem Bártou je výborná,“ má radost trenér Benešova B Miloslav Brožek a dodává k náplni přípravy: „Všichni se s ní vyrovnali výborně, jen nás trápí zranění obránců – Kondáše bolí záda, Hronek má naražené koleno a Fuksu zlobí přitahovač třísla.“

Mužstvo odehrálo pět zápasů, prohrálo se Sedlčany 0:2, divizním áčkem Benešova 2:8 a ligovým dorostem Bohemians 1905 0:3, vyhrálo s Teplýšovicemi 4:2 a Benešovem U19 7:2.

Kostra týmu zůstala pohromadě, kádr se ještě rozšířil o bývalé dorostence Hronka a Komárka, uzdraveného Ondřeje Páva, na hostování přišel Němeček z Jankova a po roce se vrátil k fotbalu Michal Bohata.

V sobotu čeká béčko Benešova od 17 hodin ostrý start v Zásmukách. „Máme těžké vylosování, se Zásmuky jsme ještě nevyhráli a s Kostelcem je to regionální derby. Chceme se na zápasy maximálně připravit a zlomit je nejen bojovností, ale i fotbalovostí,“ přemýšlí kouč a dodává směrem k sezoně: „Chceme se prezentovat ne zkušeností, ale agresivní, rychlou tempo hrou, protože máme mladý tým.“

Týnec nad Sázavou

Příprava na novou sezonu šla v zaběhnutých kolejích. „Trénovali jsme sice třikrát týdně, ale kvůli dovoleným a práci průběžně chodilo jen osm nebo devět hráčů,“ posteskl si opět jako každou přípravu trenér Jaroslav Žížala.

Mužstvo sehrálo tři přípravné zápasy (Chotýšany 5:0, Petrovice 8:4 a Slavia Jesenice 4:6) a turnaj v Sedlci–Prčici, kde skončilo třetí. „Pokud byli všichni mladíci, kteří hráli vloni dorosteneckou I. A třídu, tak to nebylo ono, je to pro ně velký skok. Navíc nejsou velcí a v soubojích je většinou protihráči odstaví. Nejlépe se ukazuje Radačovský. Když jsme nastoupili v sestavě, která se bude podobat té finální, tak to docela šlo,“ dodal zápasům Žížala.

Moc pohybu v týmu z Náklí nedošlo. Na hostování přišel Peroutka z Vlašimi, do týmu naskočili bývalí dorostenci Voldřich, Vašák, Lacina, Radačovský a po zranění začal Kaloš. Odešel jen dva roky pauzírující Berka do Lešan na rozehrání. Trenéra Žížalu ale trápí zranění syna Pavla, který byl vloni nejlepším střelcem týmu se čtrnácti góly. „V Chotýšanech mu chruplo v koleni a po vyšetření má přetržený křížový vaz,“ smutní Žížala a usilovně shání ještě útočníka: „Jednoho máme přislíbeného, tak uvidíme, jestli to vyjde.“

Cíle do sezony jsou v Týnci jasné. „Chtěli by jsme navázat na podzimní výkony loňské sezony, ale bude to asi hodně těžké. Prioritou je záchrana na víc asi mít nebudeme, i když uvidíme jakou budou mít sílu další mužstva,“ přemýšlí týnecký trenér.

Týnec otevírá sezonu v sobotu od 10.15 na hřišti Brandýs/Boleslav.