Těsně před jarními boji jsme nahlédli do nitra celků.

1. Jak se vám vyvedla zimní příprava (spokojenost s tréninkovou morálkou a zápasy)?

2. Kdo přišel a odešel z mužstva?

3. Jaký máte cíl do druhé části sezony?

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou, 2. místo, hrající trenér Roman Filip

1. Příprava se moc nepovedla. Na začátku byla účast dobrá, ale postupem času zájem o trénování u některých hráčů opadl. Výmluvy typu práce, moc neberu, protože si myslím, že jednou nebo dvakrát v týdnu by si měl hráč najít čas v této soutěži zatrénovat. Sám jsem zvědavý, jak budou kluci vypadat na začátku jarní části sezony. V přípravných zápasech (kromě Podolí 3:0) nám mužstva ukázala (Slavia Louňovice 1:5, Všenory 1:4, Jíloviště 0:4, Benešov B 3:3), že dvě třetiny hráčů jsou na tom fyzicky špatně.

2. Do mužstva přišli na hostování Martin Říha ze Sezimova Ústí a Jakub Trpišovský ze Slavie Praha, po zranění se vrací Miroslavové, Stibůrek a Tůma a po pauze naskakuje do branky Martin Kumšta. Hostování skončilo brankáři Radku Taškemu a Davidu Volfovi, na operace s koleny museli Jan Stibůrek a Tomáš Naňák.

3. Pro postup by měli hráči víc dělat a trénovat. Kvalita sice v mužstvu zůstává, ještě se dokonce příchodem hráčů zvedla, ale jak dlouho vydržíme zápasy je ve hvězdách.

SK Chocerady, 4. místo, hrající sekretář Jan Vycpálek

1. Zimní přípravu jsme začali 7. ledna výběhy po okolí Chocerad. Kvůli pracovní vytíženosti a horám jsme se téměř po celou přípravu scházeli pouze dvakrát týdně, docházka nebyla nejlepší, ale to už je naším zvykem. Od začátku února jsme chodili na umělou trávu v Praze na Opatově, kde jsme se snažili trénovat s míčem. Odehráli jsme tři přípravné zápasy, které jsme prohráli – Slavia Louňovice 1:5, Klecany 2:3 a Dobřejovice 3:4. Při každém zápase jsme zapojovali dorostence, kteří by šanci dostávat měli, ale musejí chtít.

2. Mužstvo zůstalo bez změny, doplnilo se pouze o Dana Vondráka z dorostu. Z přípravy víme, že můžeme v případě potřeby využít i další naděje.

3. Na jeden z nejúspěšnějších podzimů v Choceradech za poslední léta se pokusíme výsledkově navázat, ale bude to těžké. Každý si musíme uvědomit, že pořád nějaké body potřebujeme, tabulka je vyrovnaná a nikdo nemá nic jistého. Jeden víkend můžete trápit špičku tabulky, za dva týdny bojovat o záchranu.

Sokol Teplýšovice, 5. místo, trenér Petr Chomát

1. Tréninková morálka mě mile a velice překvapila a byla lepší než minulý rok. Musím kluky pochválit, že pokud mohli, tak přišli a věnovali se tréninku dost. Jelikož se v Teplýšovicích areál opravuje, tak jsem rád, že nám vyhověli v Benešově trénovat třikrát týdně, za což bych jim chtěl poděkovat. O víkendech jsme hráli přípravné zápasy (Benešov B 0:0, Chýnov 0:2, Sedlčany 1:1, Votice B 4:1), které jsme kromě posledního se Zbraslaví 0:2, zvládli dobře.

2. Přišli hráč a příležitostně brankář Jan Hušbauer a obránce Petr Chomát, oba z Hradišťka, útočník Michal Kaňka ze Struhařova a po nemoci se vrátil Lukáš Tůma. Hostování ukončil Miroslav Podhorský, který se vrátil do Benešova. Zvýšila se konkurence, což se projevilo i v přístupu hráčů k tréninkům a zápasům.

3. Chceme pozlobit špičku tabulky.

Sokol Nespeky, 7. místo, trenér Petr Novotný

1. Zimní přípravu jsme zahájili 8. února v domácích podmínkách. Sehráli jsme celkem pět přátelských utkání. Čtyřikrát jsme zvítězili, v posledním utkání s nejkvalitnějším mužstvem Strašnic jsme remizovali 1:1. Plánovanou generálku s Vrchotovými Janovicemi jsme zrušili vzhledem ke špatnému terénu. Přípravné zápasy splnily to, co jsem od nich očekával. Koncem února jsme absolvovali již tradiční soustředění v Mozolově. Tréninková morálka na začátku přípravy nebyla ideální. Postihla nás marodka, ale od návratu ze soustředění jsem byl vcelku spokojen.

2. Do Nespek jsme získali z Kamenice Dušana Masláka, z hostování se vrátil Miroslav Kadlec a po zranění naskakuje Miroslav Kapr. Hostování skončilo Charvátovi, který se vrátil zpět do svého klubu.

3. Po podzimní části jsme na sedmém místě. Na jaře chceme předvádět fotbal, na který se dá koukat a zároveň tím přilákat více diváků na naše domácí zápasy. Chtěl bych, aby se kluci snažili o moderní kombinační hru, kterou předváděli v přípravných zápasech. Pokud bysme získali stejný počet bodů jako na podzim, budu velice spokojený.

Sokol Kondrac, 9. místo, trenér Jiří Janouš mladší

1. Zimní přípravu jsme jako tradičně zahájili tréninky v tělocvičně v prosinci loňského roku. S venkovními tréninky jsme začali 11. ledna. Trénujeme dvakrát týdně v úterý a ve čtvrtek. Zúčastnili jsme se zimního turnaje ve Voticích na umělé trávě, kde jsme prohráli s béčkem Votic 0:3, se Sedlcem–Prčice 2:4, vyhráli s Teplýšovicemi 2:1, Sedlčany 3:1 a s Jankovem 6:2, v souboji o třetím místo jsme prohráli se Sedlčany 4:6. Celkově jsme tedy skončili v turnaji na čtvrtém místě. Před startem jarní sezóny jsme ještě odehráli dvě utkání na přírodní trávě. V Kondraci jsme prohráli s Divišovem 3:4 a ve Zdislavicích zvítězili 4:2. S výsledky v přípravě moc spokojeni nejsme, ale neděláme z toho tragédii. Několikrát se nám v posledních letech stalo, že po výsledkově výborné přípravě přišel nepovedený vstup do soutěže. Přejeme si tedy opak. Velké množství hráčů pracuje v Praze, ale nejen kvůli tomu byla tréninková účast v přípravě bídná. Tento problém ovšem řeší téměř všechny mužstva v naší soutěži, takže nejsme vyjímkou. Bohužel ani v jediném přípravném zápase jsme se nesešli alespoň trochu kompletní, vždy chybělo minimálně pět hráčů včetně generálky.

2. Přišli jsme o jednoho z klíčových hráčů, když se Petr Pavelka rozhodl v jarní části pomoci mateřskému týmu Načeradce udržet třetí třídu. V jarní části nám bohužel nepomohou bratři Sedláčkové, kteří laborují se zraněnými koleny a čeká je zřejmě operace. Za příchod se dá považovat návrat Jakuba Vokála, který po zranění a delší době strávené v B mužstvu opět začíná nastupovat za první tým. I pro jarní část jsme prodloužili hostování z Čechtic mladému Davidovi Turkovi a stále jednáme s Vlašimí o příchodu jednoho mladého hráče na hostování.

3. Po podzimní části sezóny, která se nám rozhodně nevyvedla podle našich představ, je jasným cílem záchrana v I. B třídě. V Kondraci se krajská soutěž hraje již devátou sezónu bez přerušení a až na dvě vyjímky jsme vždy skončili v horní polovině tabulky.
Jsem přesvědčen, že mužstvo má svojí kvalitu herní i mentální a že se brzy dostaneme do klidných vod tabulky. Věřím také, že budeme předvádět takový fotbal, který bude bavit hráče i přítomné diváky.

Sokol Sedlec-Prčice, 10. místo, sekretář Karel Pištěk

1. Zimní příprava proběhla vcelku podle plánu. Odehráli jsme zimní turnaj na umělé trávě ve Voticích se soupeři z krajských a okresních soutěží. V některých zápasech hráči nepodali takové výkony, jaké jsme si představovali, což bylo také způsobeno zraněními a pracovními povinnostmi. Absolvovali jsme týdenní soustředění v Jizerských horách zakončené přípravným zápasem s celkem hrající divizi. Generálku na soutěž jsme odehráli v Dobříši. Trénovali jsme třikrát v týdnu. S morálkou v mužstvu jsem spokojený, hráči poctivě přistupovali k tréninkům i přípravným zápasům, což se doufám projeví i na jarních výsledcích.

2. Na hostování přišli Josef Růzha z Jesenice u Sedlčan a T. Hanibal z Mirošovic. Odešel jen M. Raček do divizní Jiskry Třeboň.

3. Na jaře chceme hrát ve středu tabulky, abysme se vyhnuli boje o záchranu.

Sokol Chotýšany, 14. místo, trenér Ivan Suchomel

1. Už tradičně mám směrem k průběhu zimní přípravy výhrady. Chápu, že hráči mají práci, že podnikají, mají rodinu atd. Někteří dokáží vše skloubit a jsou prakticky na každém tréninku. Najdou se ale i tací, a není jich málo, kteří pro svou účast na tréninku neudělají vůbec nic, naopak mají tendenci se vymlouvat. Rozdíl v trénovanosti je tudíž značný.

2. Hostování ukončili Jan Pohorský, Jirka Straka, Dan Breburda a Míra Jeništa, na hostování přišel z Trhového Štěpánova Jirka Kamarýt a k fotbalu se vrací Martin Granát.

3. Cílem je, abychom všichni znovu našli radost z fotbalu, od čehož se odvíjí vše další.