PRAVONÍN – SOKOL PŘESTAVLKY 3:1

Do zápasu na kulečníkovém pažitu vstoupil lépe favorizovanější Pravonín, ale projektil P. Hocha z trestného kopu a střela Javorského nezamířily mezi brankové tyče. Ve 14. minutě přišel překvapivě úder na druhé straně. Kučera se postavil k trestnému kopu asi 30 metrů vzdáleném od branky soupeře, vypálil a lehce tečovaná střela překvapila brankáře Doškáře, který než se složil k zemi, byl míč v síti – 0:1.

Pravonín byl jako opařený, čehož mohly Přestavlky využít. Mastný zachytil špatnou rozehrávku obránců a řítil se na brankáře Doškáře, tomu udělal kličku, ale z úhlu zamířil levačkou vedle svatyně. Navíc se chytil za stehno a zápas pro něj skončil. Další šanci zlikvidoval parádně Doškář, když střelu Pivoňky ve skluzu po centru na zadní tyč, parádně vyrazil. „Hosté" přežili kritické chvíle a začali se tlačit před branku Přestavlk, hlavně byli nebezpeční ze vzduchu po standardních situacích. V nich kraloval L. Vlasák. První hlavičku vyrazil Toman, druhá letěla nad a do třetice se již kanonýr Pravonína trefil, když využil dlouhého autu Březiny – 1:1.

Ve druhém dějství byli zpočátku opět iniciativnější Pravonínští. První závar ještě s vypětím sil ustál brankář Toman, ale v 63. minutě již musel vytahovat míč ze své sítě, když se po centru Javorského prosadil z malého vápna P. Hoch – 2:1. Otočení stavu ale nepřineslo klid na kopačky favorita, naopak, ten se stáhl do obrany, což nebylo zrovna dobré řešení, navíc fauloval, což ocenil rozhodčí Rezek třemi žlutými kartami. Přestavlčtí se dostali do tlaku a valili za vyrovnáním, hlavně střídající Kondáš byl vidět, když jeho první střelu gólman vyrazil a druhý pěkný průnik zakončil vedle. Brambora po pěkném signálu z trestného kopu a přihrávce Sisla vyprášil rukavice Doškářovi, jenž si poradil i s hlavičkou Sisla, kterou vyrazil zpod břevna na roh.
Vyrovnání tak nepřišlo. Naopak Pravonínští v závěru podnikali nebezpečné brejky, které dvakrát špatně vyřešili a jednou zacílil L. Vlasák vedle branky. Až v poslední minutě dodal klid do jejich řad kanonýr P. Hoch, jenž po krásné kolmici Javorského uzavřel mezi nohy brankáře Tomana stav zápasu na 3:1.

Po posledním hvizdu rozhodčího Rezka vypukla v táboře Pravonína velká radost a hlavy hráčů byly skrápěny deštěm ze šampaňského.

Poháry předali za okresní fotbalový svaz – předseda STK Jaroslav Žížala, předseda DK František Ptáčník a sekretář svazu Matěj Voráček.

Po skončení okresního poháru vyběhli na krásně střižený pažit staré gardy Libže a Struhařova.

Branky: 63. a 90. P. Hoch, 35. L. Vlasák – 14. Kučera. Rozhodčí: Rezek – Průcha, M. Šíma. ŽK: M. Hoch, L. Vlasák, Javorský, Zavadil – Kučera. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Sokol Pravonín: Doškář – Kodeda, T. Babický, M. Hoch, Zavadil – Březina (57. Stránský), Javorský, Lejček, Marek Sibal – L. Vlasák, P. Hoch.

Sokol Přestavlky: Toman – Pivoňka, I. Novák, Sisel, Pantoflíček – Brambora, Kačírek, Kučera (57. Kondáš), M. Mrázek – Mastný (20. P. Mrázek), Pohůnek (70. M. Mikulanda).