„Minulý týden mi volal šéf Varnsdorfu Vlastimil Gabriel, jestli bych neměl zájem trénovat. Já jsem řekl že ano,“ usmál se Drsek. Na řadu přišla osobní schůzka, oba aktéři vyložili karty na stůl. „Z očí do očí jsme si řekli, co bychom si představovali. Měl jsem ještě čas na rozhodnutí. Hlavně kvůli rodině. Mám manželku a dva kluky. Přeci jen Varnsdorf není na každodenní dojíždění. Ale bylo mi řečeno, že to doma zvládnou beze mě, takže jsme se dohodli,“ prozradil.

Drsek působil v Jablonci a také v Teplicích. Ve varnsdorfském kádru tak potká několik známých tváří. „Znám některé kluky, co působili v Jablonci. Z Teplic znám Karla Hasila. Práce s mladými hráči mě baví, těším se, že budeme dál rozvíjet jejich fotbalový růst,“ konstatoval.

Start zimní přípravy klepe na dveře, Varnsdorf jí zahájí 5. ledna. „Ve středu jedu do Varnsdorfu, kde ještě vše dopodrobna probereme,“ doplnil.

Pavel Drsek přebírá tým, který získal 17 bodů a je v klidném středu tabulky. „Příprava na jarní část bude díky brzkému startu první ligy přeci jen trochu odlišná. Ale budu mít čas poznat všechny kluky v kádru. Tým si díky podzimu vytvořil bodový polštář. Cíle jsou jasné. Pokračovat v rozvoji mladých hráčů a navázat tak na práci trenéra Oulehly,“ dodal na závěr. David Oulehla se po konci ve Varnsdorfu upsal Viktorii Žižkov.