Hosté měli v nedávné minulosti daleko vyšší ambice. Organizovaný fotbal se hraje v Mostě od roku 1909. Od roku 1953 se objevuje v jeho názvu Baník. V roce 1996 vstoupila do klubu Mostecká uhelná společnost a o rok později klub postoupil do 2.ligy. V roce 2003 se stala majoritním vlastníkem italská plynárenská společnost SIAD a v roce 2005 Baník postoupil do 1. Gambrinus ligy. U mužstva vystřídal trenéra Přemysla Bičovského, dnešní trenér Sparty Praha, Zdeněk Šťastný. V první prvoligové sezoně se Most umístil na 10. místě. V mužstvu hráli, mimo jiné, zkušení hráči Horst Siegl, Jiří Novotný, Patrik Gedeon, Petr Johana, nebo Martin Vaniak. V následující sezoně skončil Most dvanáctý a ve třetí, se spoustou cizinců šestnáctý a sestoupil do 2. ligy.

V roce 2013 koupili klub bratři Stehlíkové a došlo nakrátko k nákupu zkušených fotbalistů např. znovu Patrika Gedeona, Tomáše Řepky, Aleše Pikla a dluhy rostly a to i v zahraničí. Ty vedly k tomu, že nyní po sestupu z 15. místa FNL v roce 2015, do ČFL mu bylo odečteno šest bodů. Ani výsledky Mostu v současném ročníku ČFL nejsou uspokojivé. Benešov hrál na podzim, v 11. kole v Mostě 2:2 a na penalty vyhrál 3:1.

Baník sehrál v ročníku na hřištích soupeřů 15 zápasů. Vyhrál pouze jednou, na podzim na hřišti Čáslavi 2:1. Ostatní zápasy venku prohrál, když ve dvanácti utkání nedal ani gól. Nejvyšší prohru utrpěl na jaře na Žižkově 0:6. Dostal se do už téměř neřešitelné situace. Zřejmě ho nemine další sestup. V minulém kole prohrál Most doma se Zápy 0:2. Má 17 bodů a se skóre 22:60 je na 18. místě.

Benešov má skóre 40:51 a se 40 body je na 13. místě.

Vážení přátelé přijďte pomoci domácím v jejich snaze o zisk dalších bodů, i počasí by mělo přát. Když přijdete máte možnost vidět, že stadión dostává pozvolna nový kabát. Jeho renovace bude ještě pokračovat! Co je to, ale platné, když Vás v poslední době chodí na zápasy poskrovnu. Těšíme se, že se to dnes zlepší.

Jiří Kotouč, fotbalový hlasatel