ARSENAL BN – SLAVIA LIBEREC 6:4

V úvodu měli domácí několik šancí, ale liberecký gólman byl vždy na místě. V 6. minutě ale hosté podnikli rychlý brejk, který zakončil Vaněk – 0:1. O chvilku později domácím pomohla tyč po střele Krasnického. Arsenal se dočkali vyrovnání v 8. minutě po individuální akci Žáčka. Vzápětí trefil domácí Křemen tyč.
Ve druhé části první půle se hosté opět dostali do vedení, ale závěr prvního dějství vyšel skvěle Arsenalu. Nejprve se po kombinační akci prosadil Burian přesnou ranou k tyči a to nejlepší přišlo hned vzápětí. Křemen vysunul parádní českou uličkou za libereckou obranu Žáčka a ten se nemýlil.
Ve druhé půli se skóre dlouho neměnilo a obrany převládaly nad útoky. Až v 29. minutě se prosadil liberecký kanonýr Bernát a srovnal stav. Jenže domácí si nechtěli nechat vzít výhru a Pohorský tvrdou ranou z přímého kopu ze střední vzdálenosti trefil šibenici liberecké branky – 4:3.
Hosté na nepříznivý stav zareagovali hrou s brankářem v poli, ale moc jim to nevycházelo a inkasovali další dvě branky. Nejprve se prosadil Křemen z vlastní poloviny a poté po výhozu Kondráta dorážel do prázdné Hrachovský. Liberečtí sice v závěru přeci jen z power play skórovali Bernátem, ale to již nic nemohlo změnit na tom, že body zůstaly Arsenalu.

Trenér benešovského Arsenalu Otto Kovář poznamenal k vítěznému zápasu. „Věděli jsme, že Liberec má dobrou formu a bude pro nás tvrdým oříškem, protože ještě před dvěma koly bojoval o první místo v tabulce. Kluci ale hráli velice obětavě a byť jsme jsme dvakrát prohrávali po našich nedorozuměních v obraně, dostávali jsme soupeře pod tlak a do poločasu stav otočili," a poznamenal k druhému dějství: „Druhá půle byla velmi vyrovnaná a hrál se velmi dobrý futsal, kde se hra přelévala z jedné strany na druhou. My jsme ale byli o chloupeček lepší v zakončení, když se nám podařilo v power play vstřelit dvě rozhodující branky. Byl to velmi kvalitní zápas, ve kterém jsme konečně zahráli v rámci svých možností. Jsem rád, že jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Branky: Žáček 2, Křemen, Burian, Pohorský, Hrachovský – Bernát 2, Makovíny, Vaněk. Rozhodčí: Říha, Stádník. ŽK: Burian – Hostaš, Suchomel. Poločas: 3:2. Arsenal Benešov: Kondrát – Pohorský, Lukáč, Burian, Šindelář, Křemen, Žáček, Hrachovský,Haas, Chlasták.

JIŘÍ CHALOUPKA