VLAŠIM – ZLÍN 2:2

První poločas zůstali rytíři zpod Blaníka ukryti ve skalách a nechtělo se jim vylézt, až na jednoho, brankáře Michala Tomu, jenž se měl co ohánět, aby uchránil svoji svatyni. „Velmi nás několikrát podržel," pochválil asistent trenéra Vladimír Kout brankáře při loženkách Malchárka a Polácha a dalších atacích hostů.

Po obrovské šanci, jenž Toma s pomocí obránce a tyče zpacifikoval, kroutil Malchárek hlavou. „Dostal jsme pěknou přihrávku do vápna, zasekl jsem si míč na levou nohu, bohužel od obránce se odrazil balon do tyče a pak na brankovou čáru, kde jej brankář kryl," žehral na osud.
Přesto se hosté dočkali branky, když se Pokorný dopustil faulu ve vlastním pokutovém území a Železník se z penalty ve 33. minutě nemýlil.
Domácí za celý poločas zahrozili jen střelou Křečka, která nadělala Kořínkovi starosti.

„První půli jsme hráli špatně, chyběl nám pohyb a nasazení a soupeř nás potrestal z penalty, která byla jasná," zlobil se asistent trenéra Frýdka Vladimír Kout na své svěřence.

Po změně stran konečně rytíři zpod Blaníka vyjeli na zteč a rychle vyrovnali, když sice roh Wojnara Kořínek vyboxoval, jenže zpět k vlašimskému záložníkovi, jenž poslal míč opět do ohně, kde číhal Křeček a hlavou rozvlnil síť. Vzápětí Putz orazítkoval konstrukci zlínské branky, aby se stejný hráč přeci je dočkal gólu. Vyhnal našel v šestnáctce Jandu, jenž naservíroval ještě míč na volného Putze a ten si již s Kořínkem poradil.

„O přestávce jsme si něco v kabině řekli a ve druhé půli jsme začali být více aktivní, sbírali jsme odražené balóny, více se tlačili dopředu, podařilo se nám otočit výsledek a ještě jsme jednu šanci nedali," chválil tým vlašimský asistent za začátek druhého dějství.

Poté však začali Vlašimští hlídat výsledek, ale to se jim nevyplatilo. Kročům gól ještě pro ofsajd neplatil, ale Malchárkova hlavička z malého vápna již platila a uzavřela skóre na konečných 2:2.

„Po gólech jsme přestali hrát, zalezli jsme, začali se bát o výsledek a soupeř nás potrestal. Remíza je asi spravedlivá, i když tři body by byly lepší," bral bod asistent trenéra Vlašimi.

Domácí také museli hned na začátku zápasu střídat levonohého záložníka Průchu. „Hostující hráč Pazdera mu trefil nohu nad kotníkem a dostal za to žlutu kartu. Jenže Ondra musel vystřídat a uvidíme, jestli pojede na rentgen," byl zachmuřený Vladimír Kout.

Branky: 50. Křeček, 71. Putz – 33. Železník z (PK), 77. Malcharek. Rozhodčí: Nenadál – Zeman, Ratajová. ŽK: Pokorný – Pazdera, Motal, Ruskovský. Diváci: 335. Poločas: 0:1.

Vlašim: Toma – Vebr, Petrů, Krmpotič, Sudek – Wojnar, Pokorný (58. Janda), Křeček, Průcha (10. Kocourek) – Vyhnal, Putz (86. Jícha). Trenér: Frýdek.

Zlín: Kořínek – Pazdera, Kroča, Malý, Červenka – Železník (60. Ruskovský), Elšík, Motal, Polách (88. Dobeš), Hruška – Malcharek (90. Poznar). Trenér: Kalivoda.