Do Vlašimi jste přišel na začátku roku s cílem zachránit II. ligu, což se povedlo. Panuje u Vás spokojenost?

Ano, jsem spokojen s konečným 10. místem. Po podzimu jsme vytvořili nový tým a potřebovalo si vše sednout.

Mužstvo se v zimě hodně obměnilo, odešli zkušení hráči ze základní sestavy Kotyza, Nešporové, Mareš a střelec Strnad. Vy jste je nahradil mladými talentovanými hráči. Neměl jste obavy, že tlak na jaře nezvládnou?

Odešla nám zkušenost a kanonýr, přišli mladí talentovaní kluci, kteří na sobě chtěli pracovat a hrát pravidelně. Šlo o to, aby si na sebe zvykli, sehráli a věřili si. Postupně jsme se zlepšovali a pravidelně bodovali. Strach jsem neměl, já klukům věřil.

Nejkritičtější situace nastala po porážce v Čáslavi ve 24. kole, kde jste byli na pokraji sestupu. Co Vám po zápase „šrotovalo" v hlavě a nehlodal vás červíček, že to nezvládnete?

S Čáslaví jsme prohráli 1:2 a spadli na sestupové místo, ale čekali nás soupeři ze druhé poloviny tabulky. Utkání jsme si rozebrali a hleděli dopředu. Následující výhra 3:1 s Táborskem nás nakopla a další výhra v Třinci 2:1 nás dostala opět do klidných vod.

Vše je hodně o psychice. Jak jste mužstvo ve špatných chvílích dával dohromady a jaké byly tréninky?

V úvodu jarní části nás srážely hrubé individuální chyby. S hráči jsme rozebírali na videu jednotlivé situace, mluvili o taktice a v tréninku modelovali zápasové situace. Postupně jsme se zlepšovali a přišly i výsledky. Mladí kluci rychle zapomínají na minulé chyby a bylo vidět jak chtějí v dalším zápase uspět.

Závěr Vám naštěstí vyšel. Ze tří zápasů během osmi dnů jste vyválčili sedm bodů a zbytek jste již dohráli. Balvan ze srdce Vám asi spadl hlavně po výhře v Třinci…

Ano, vítězství v Třinci bylo pro nás hodně důležité, řekl bych klíčové. Zklidnili jsme se a naopak Třinec se dostal pod veliký tlak. Fotbal je o gólech a my v Třinci dali dva a zaslouženě vyhráli.

Několikrát Vás na jaře podržel brankář Hanuš. Byl on tím hlavním pilířem záchrany a zůstane ve Vlašimi?

Do sezóny jsme šli s velice kvalitní gólmanskou dvojicí Hanuš – Toma. Honzu se nám podařilo přemluvit, aby k nám na hostování přišel jako gólmanská jednička a odvedl zde super práci. Chytal pravidelně a zápas od zápasu byl lepší. Ano, patřil na jaře k tahounům mužstva se stálou výkonností!

Na které hráče jste nejvíce sázel a kteří Vás nezklamali?

Já věřil všem hráčům, postupně se vykrystalizovala základní sestava. Měl jsem 16 hráčů + dva gólmany.

Od koho jste naopak čekal více?

Od Radima Nečase. V prvním jarním kole se zranil (kotník) a prakticky na celé jaro vypadl ze základní sestavy. Dále od Ladislava Jandy. V přípravě se jevil velmi dobře, ale postupně se vytrácel. Je to u něj v přístupu a chuti se porvat o místo v základní sestavě.

Koho fanoušci ve Vlašimi již na podzim neuvidí z jarního kádru?

Zatím je předčasné o tom, kdo ve Vlašimi zůstane mluvit. Hráči se vracejí do mateřských klubů a po dovolené se zapojí do přípravy. Budu s nimi mít pohovory a nastíním další perspektivu.

Chtěl jste hrát útočný fotbal se třemi útočníky. Většinou to ale vypadalo, že je na hrotu jen Vaněček. Jak hráči přijmuli nový styl nebo co mu scházelo, aby byl lepší?

Hráli jsme v rozestavění 4:3:3 v útočné fázi a v obranné 4:5:1. Dnes je klasické rozestavění 4:4:2 již přežité. Hraje se ze zesíleným středem o jednoho hráče. V zimě bylo hodně změn a chtělo si to sednout. Kluci pochopili, co od nich vyžaduji a jak to hrát a nakonec to přineslo desáté místo!

Jak by jste zhodnotil školním známkováním své řady – brankář, obrana, záloha a útok – obranná a útočná činnost?

Gólmani 1, obrana 2, záloha 2 – 3, útok 2.

V kuloárech kolují dvě verze pro novou sezonu. Při první si Vlašim vymění s Kolínem soutěže a druhá, že Vlašim bude úzce spolupracovat se Spartou Praha. Co je na tom pravdy?

To je otázka pro vedení, něco jsem slyšel, ale nevím v jaké je to fázi.

Smlouvu jste ve Vlašimi měl podepsanou na jarní část sezony. Budete pod Blaníkem pokračovat?

S vedením budu mít teprve  sezení. Druhá liga je pro mě zajímavá, ale mám řadu otázek, na které budu chtít znát odpověď a pak se rozhodnu.

Jaký plán máte po sezoně. Jedete na dovolenou nebo vyrazíte na Mistrovství Evropy?

Dovolenou jsem si neplánoval, rozhodnu se na poslední chvíli.

Kdy začínáte přípravu na novou sezonu a na které ligové týmy se fanoušci mohou těšit?

Teď budou mít hráči tři týdny dovolenou a příprava by měla začít 24. června. Soupeři jsou zatím v jednání.