Po devíti utkáních máte pouze pět bodů a jste na předposledním místě. Kde hledat příčiny neúspěšného startu do náročné sezony?

Těch příčin je více, ale určitě to byl nevydařený vstup do sezóny.

Jste jediné mužstvo v ČFL, které ještě nevyhrálo v řádné hrací době, jen dvakrát po penaltách. Co k tomu chybí. Je to proměňování šancí nebo i trocha štěstí?

Chybí tomu góly. Ty rozhodují.

Je patrné, že vám chybí střelec, když jsme nastříleli pouze sedm branek, o které se podělilo šest hráčů. Ale i přípravná fáze vám kolikrát skřípe a moc šancí si v zápasech nevypracujete. Je to kvalitou hráčského kádru?

Hráčský kádr je takový jaký je a gólový útočník opravdu chybí.

Horší ale pro vás je, že hodně gólů inkasujete (19, druzí nejhorší). To musí být pro vás deprimující, když si zakládáte na defenzivní činnosti. Hodně vás sráží individuální chyby i zkušených hráčů, což by se asi nemělo stávat…

Na defenzivě si nezakládáme, chceme hrát ofenzivně. Tak jako v jarní části loňské sezóny. Chyb se dopouštíme opravdu hodně a podílíme se na nich všichni.

Přes letní přípravu přišli noví hráči Štěpánek, Laštovka, Micka, Šíma, Rejhon, Štancl, Vokoun a Kučaba, ale na výkonech mužstva to není znát. Jak byste zhodnotil jejich dosavadní působení v Benešově?

Znát by to bylo, kdyby všichni hráči absolvovali celou letní přípravu v plném rozsahu a nedocházelo k tréninkovému manku vinou dlouhodobého zranění (Kučaba, Štancl), pracovního vytížení a dalších negativních věcí.

Jste farmou Dukly Praha, ze které výpomoc přichází minimálně. Kromě brankářů Štěpánka a Tetoura, vám pomohli jen jednou Koval s Krmenčíkem. Proč je podpora z pražské Julisky, tak malá?

Je to dáno šíří kádru a počtem zraněných hráčů. Na jaře měla Dukla daleko víc hráčů v kádru a taky to bylo znát. Pak také termínovou listinou.

Loni chodili hráči Dukly pravidelně v hojném počtu, což se moc nelíbilo benešovským fanouškům a hráčům. Teď nechodí a benešovští hráči na ČFL nestačí. Jak z toho ven?

Musíme přidat v tréninku, jen tak se můžeme zlepšit a musí se nám vyhýbat zranění.

Vedete s hráči i pohovory, aby se jejich výkonnost zvedla?

Pohovory se jejich výkonnost nezvedne, ta se zvedne jenom tvrdým, poctivým a zodpovědným trénováním. Jestli se chceme zlepšit, tak tady musí každý hráč přidat.

Je odehrána čtvrtina soutěže a Benešov je na sestupové 19. příčce (do divizí padá pět týmů). Prozatím ještě není situace kritická, zatím jen špatná, ale pokud nezačnete vyhrávat, bude tlak na hráče enormní, což také nemusí ustát?

Tlak na hráče je vždycky a oni se s ním musejí vyrovnat.

Kde byste potřeboval posílit mužstvo, aby začalo fungovat, a tlačíte na vedení, aby někoho sehnalo?

Potřebovali bychom posílit v útoku, o důrazného, soubojového a rychlého útočníka, který bude dávat góly. S vedením jsme domluveni, že pokud se někdo takový najde, budeme o něj usilovat.