VYŠEHRAD – VLAŠIM 1:2 PP

Vlašim vstoupila do utkání 2. kola poháru Mol Cup v rozdílné sestavě (sedm nových hráčů), než se kterou v neděli dokázala porazit Sokolov. Začátek zápasu nenabídl přítomným divákům strhující podívanou. Na hřišti byla k vidění partie bez vážnějších šancí a střel, které by zaměstnaly brankáře, bylo jako šafránu. Jedinou příležitost v prvním poločase tak diváci na pražském Vyšehradě viděli až ve 36. minutě. Plachý poslal míč na Fotra, ale mladý útočník hlavičkou domácí branku jen těsně minul.

Druhá polovina pohárového duelu již byla o poznání zajímavější. Domácí tým se dostal v 65. minutě k rozehrávce přímého kopu, který proměnil hlavou Egert - 1:0. Následně se na Vyšehradě začaly dít věci. V 73. minutě došlo k roztržce mezi hráči a hlavní rozhodčí nakonec vyloučil domácího Hendrycha, který měl konflikt s Kamsem Marou. V přesilovce zatalačila Vlašim domácí na jejich polovinu přicházely i šance. Nejprve selhal v zakončení Kadlec a Cabadaje vychytal Havránek. Až v 82. minutě se zadařilo. Po jednoduché, ale účelné akci obstřelil brankáře Fotr – 1:1. Hosté mohli dokonat i obrat, ale Kamso Mara technickým pokusem neuspěl. Utkání tedy dospělo do prodloužení.

Tak se ani jeden z týmů nechtěl dopustit chyby, a tak vše nasvědčovalo, že se půjde na penaltový rozstřel. Ten ovšem odmítl čtyři minuty před koncem hostující Vodháněl, jenž zakončil rychlý brejk povedenou ranou z hranice šestnáctky a rozhodl tak o postupu Vlašimi do další fáze poháru.

"Do zápasu jsme vstoupili trochu lehkovážně, přizpůsobili se hře soupeře a až obdržený gól nás probudil. Měli jsme se probrat už dřív, když soupeř nastřelil dvě břevna. A tak až od 65. minuty jsme začali hrát na sto procent a k přehrávání Vyšehradu přispělo i vyloučení domácího hráče. Z tlaku se nám podařilo vyrovnat a chtěli jsme rozhodnout o výhře ještě v základní hrací době, abychom nehráli prodloužení, což se nám nepovedlo. Nakonec jsme byli rádi, že jsme rozhodli na konci prodloužení a nemuseli do penalt. S postupem jsme spokojeni, ale s hrou ne," dodal po utkání trenér Vlašimi Petr Havlíček, jemuž je jedno, koho tým dostane ve 3. kole a dodal k sedmi změnám: "Již před sezonou jsem hlásil, že budu sestavu protáčet, vzhledem k vyrovnanosti našich hráčů."

Branky: 65. Egert – 82. Fotr, 116. Vodháněl. ŽK: Kostorek, Čtvrtníček, Drobílek – Penc, Dudl, Wiesner, Mara. ČK: Hendrych (VYS).

Vyšehrad: Havránek – Egert, Hendrych, Drobílek, Klesa, Smolák (87. Junek), Madej, Kostorek (61. Macej), D. Hašek (118. Šlegl), Čtvrtníček, Hradecký.

Vlašim: Beník – Kadlec, Penc, Mara, De Paula - Janda (46. Skopec), F. Hašek (46. Wiesner), Plachý, Dudl (58. Vodháněl) - Cabadaj, Fotr.