CHOMUTOV – BENEŠOV 0:2

První poločas ovládl Benešov, který také získal dvoubrankové vedení, když se nejprve trefil hlavou na přední tyči Turek po centru Kluka z pravé strany a následně vyhnal pavouky ze šibenice chomutovské branky Zákostelský nádhernou ranou z dálky. Blízko gólu byl také Turek, jenž obešel i brankáře, ale z úhlu nedostal míč do branky a dvě rány Marka Hanouska po průnicích šly vedle. Domácí se nedostali pořádně do hry, přesto mohli dvakrát skórovat, ale jak Strada, tak hlavou Boček přestřelili branku Chudého.

Ve druhém dějství byla hra neurovnaná, hosté si drželi vedení a domácí se přes dobře pracující benešovskou obranu nemohli dostat. A tak si hosté odvezli domů tři cenné body v boji o záchranu.

Očima trenéra

„Na krásném stadionu a velkém hřišti bylo spousta místa a prostoru. My jsme byli posílení o několik hráčů Dukly, které doplnili čerství hráči, kteří v sobotu na Vltavínu nehráli. To bylo asi rozhodující, proč jsme utkání zvládli. V bráně Chudý vyřešil spousty situací mířících do naší šestnáctky a v rozehrávce dopředu také neměl problém," měl radost trenér Benešova Luboš Zákostelský a rozebral zápas: „Nedostali jsme gól a položili jsme tak základ k úspěchu. V prvním poločase jsme navíc vstřelili dva góly a ještě další brejkové situace nedotáhli do konce. Ve druhém domácí trošičku otevřeli hru, napadali naší rozehrávku důsledněji ve větším počtu hráčů a měli optickou převahu, ale nebezpečné věci si nevytvořili. Nám se moc nedařilo jejich obranu přehrát, když nám vepředu chybělo podržení míče. Pokud jsme se dostali do brejkových situací, tak jsme je špatně vyřešili. Je to škoda, třetí nebo čtvrtý gól by nám dal definitivní klid, protože výsledek 2:0 byl ošidný. To nám ale nakonec nevadilo, protože základem úspěchu bylo neinkasovat, a to se povedlo. Jsem rád, že hráči do druhého poločasu nastoupili maximálně soustředěně a odehráli ho zkušeně a chytře."

Benešov dojede „anglický" týden v ČFL nedělním domácím zápasem s Jirny. Nebude znát únava na hráčích, a jak si s tím trenér poradí. „Vše bude záležet na dvou věcech – zdravotním stavu hráčů a na hráčích, které budeme mít k dispozici z Dukly. V pátek večer se to dozvíme a podle toho si sestavu nějakým způsobem poskládáme. Tento cyklus je náročný a musíme zohlednit i únavu, nemůžeme se ale koukat doleva ani doprava, my potřebujeme uhrát s Jirny tři body, a pak budou mít hráči dostatek času na odpočinek a regeneraci," má jasno Luboš Zákostelský.

Branky: 25. Turek, 39. Zákostelský. Rozhodčí: Drábek – Starý, Čechlovský. ŽK: Hyneš, Pikl, Awuku – Marek Hanousek, Jíša. Diváci: 205. Poločas: 0:2.

Benešov: Chudý – Kluk, Vorel, Jeřábek, Preisler (90.+ 2. Peroutka) – Žák, Zákostelský – Skopec (76. Jíša), Marek Hanousek, Juroška (88. Vrňák) – Turek (65. Svoboda).