Sokol Nespeky

Letní příprava se mužstvu povedla a trenér Petr Novotný byl velmi spokojen, i když se našly i škraloupy. „Příprava byla dobrá a zápasy jsme sehráli s kvalitními soupeři. Na začátku jsme sice prohráli s áčkem Podolí 5:7, ale to nám chybělo pět hráčů. Poté se nám povedl turnaj v Pyšelích, který jsme vyhráli a spokojen jsem byl i s vítěznými zápasy s Horními Počernicemi 5:1 a béčkem Podolí 7:1. Malinko mě rozladila porážka v generálce s Nuslemi 3:4,“ našel trenér i negativa v přípravě.

V jarní části sezony se Nespekům dařilo, přesto se ještě kádr přes léto zkvalitnil. „Na hostování přišli Panenka z Kunic, šikovný levý obránce nebo záložník Kapr z Kamenice a brankáři Těžký ze střížkovských Bohemians a Hercík z Admiry Praha, kteří nahradili zraněné Dána s Hýbkem. Navíc se vrátil Parys z Olbramovic,“ vypočítal posily sedmnáctičlenného kádru.

V mužstvu skončil jen Kumpošt. „Myslím si, že nám v budoucnosti ještě pomůže,“ nechává Novotný hráči otevřené vrátka a byl naštvaný na Jaroslava Myslivce, který na jaře působil v roli hrajícího asistenta: „Při odpočinku na letní dovolené si při pádu do moře poranil koleno a zatím nikdo neví, kdy se vrátí na hřiště.“

Trenér Novotný je těsně před začátkem sezony optimisticky naladěn. „Doufám, že navážeme na výkony z jarní části soutěže i přípravy, kdy jsme vítězili. Mužstvu, které je dobře poskládané a posílené, věřím a doufám, že se nám bude dařit. Nechceme mít problémy se záchranou, naopak bych chtěl hrát v popředí tabulky,“ ukázal cíle a ještě dodal k „Příbramské“ skupině: „Po losu u nás nepanoval velký optimismus, protože mužstva se kterými jsme loni hráli a byla v horní části tabulky, přešla s námi. Nebude to snadná skupina, je však na nás abychom obstáli.“

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou

Po tříletém působení na špičce tabulky přišel na Poříčí půst a mužstvo skončilo po velmi špatných jarních výkonech až na devátém místě.
V letní přípravě se snažil nový kouč Václav Skiba restartovat mužstvo, zda–li se mu to povedlo, ukáží již první mistrovské zápasy. “Po oslovení panem Lacinou a Platilem (pozn. předseda klubu) jsem měl na rozhodování necelý týden a po dohodě s rodinou jsem nabídku přijal,“ ukázal kouč, že příchod do Poříčí konzultoval s nejbližšími, protože ještě aktivně hraje v Rakousku.

Mužstvo se od konce července připravovalo nikoli v domácích podmínkách, ale ve Zdislavicích, které poskytly mužstvu azyl, protože se v Poříčí staví kabiny. „S účastí hráčů a prací na trénincích jsem spokojen, v zápasech již to bylo horší. Hlavně v posledních dvou utkáních jsme propadli a výkon byl pro mě rozčarováním, protože vím, že mužstvo je kvalitní,“ zlobil se Václav Skiba.

Kádr se přes léto moc nezměnil, odešel jen Dan Breburda do Zdislavic a Jan Lukáš do Sedlce–Prčice. Na hostování přišel Vladimír Pavlečko z Vlašimi a návrat ohlásili Petr Bouška ze Sedlce–Prčice a brankář Milan Detko z Ďáblic, po zranění se dostává do hry Ondřej Houda. Naopak problémy s kotníkem má Tomáš Naňák, který nestihne začátek sezony.

V přípravných zápasech se týmu moc nedařilo. Porazilo sice Hradišťko 2:1, ale remizovalo se Zdislavicemi 3:3 a prohrálo s Týncem nad Sázavou 1:3 a Podolím 0:6.

V Poříčí také změnili dny domácích zápasů, místo neděle 14 hodin budou hrát v sobotu v úřední čas nebo, hlavně v úvodu sezony, v pátek v 19.30 pod umělým osvětlením.

Na špatnou loňskou sezonu chtějí v Poříčí rychle zapomenout a v nové „Příbramské skupině“ chtějí vzpomenout na lepší časy. „Chceme hrát do pátého místa. Dále bych si přál, aby se nám vyhýbala zranění, hráli jsme fotbal, který bude dělat radost jak divákům, tak zároveň i nám všem, co se kolem fotbalu v Poříčí pohybujeme,“ dodal nový trenér Václav Skiba k cílům do sezony a poznamenal k prvnímu mistrovskému zápasu v Podlesí, které se hraje v neděli: „Věřím, že náš výkon bude úplně jiný, než v závěrečných zápasech přípravy.“

Sokol Sedlec–Prčice

Nováček soutěže začal letní přípravu tréninkem 22. července, na který navázalo týdenní soustředění v domácích podmínkách s dvoufázovými tréninky. Poté se Sedleckoprčičtí připravovali třikrát týdně a sehráli několik zápasů. Na turnaji v Olbramovicích skončili třetí, na domácím Memoriálu Hájka obsadili druhé místo, s béčkem Votic prohráli 1:4, s Mladou Vožicí remizovali 1:1 a v závěru přípravy prohráli s ligovým dorostem Sezimova Ústí 1:3 a béčkem Sezimova Ústí 2:3. „Výsledkově se příprava nevyvedla. Kluci sice natrénovali, ale páteř mužstva a jednotlivci díky brigádám a pracím neodmakali, to co měli, z čehož jsem rozladěný. Ani v jednom zápase jsem neměl mužstvo pohromadě,“ postěžoval si trenér Zdeněk Pištěk.

Celek opustil tvořivý záložníka Petr Bouška, který se vrátil do Poříčí nad Sázavou. Naopak ze stejného oddílu se vrátil Jan Lukáš a z táborského dorostu dorazil Milan Sedláček, který by měl být posilou, na hostování přišel Šach z Votic. Dlouhodobě zraněný je Tomáš Davídek. „Nepodařilo se nám posílit mužstvo, jak jsme potřebovali. Po odchodu Boušky nám chybí konstruktivní typ záložníka. Oslovili jsme Kardu z Olbramovic, kterého nám ale nepustili. Tam nás tlačí bota plus koncovka,“ vyjmenoval kouč Achillovy paty týmu.

Sedleckoprčičtí se do I. B třídy vrátili po roční odmlce, ale ne do „benešovské“ skupiny, ale do „příbramské“. „Jsem zvědavý, co nám skupina, o které toho moc nevíme, ukáže. Máme těžký los, jedeme dopoledne do Hostomic, potom máme Dobříš a co vím, obě mužstva jsou posílena. Doufám však, že kluci načerpali nějaké zkušenosti z předminulého ročníku I. B třídy, kdy spadli, což by se mělo projevit v zápasech, kdy doma i venku nezkušeností ztráceli zbytečně body,“ věří Pištěk v lepší zítřky a dodává: „Mužstvo je dlouho pohromadě, parta dobrá, ale potřebuje se výsledkově prosadit, hodně u kluků hraje psychika. Ke každému mužstvu v soutěži pohlížíme s pokorou a naším cílem je záchrana.“

Sokol Maršovice

Maršovičtí po posledním hvizdu rozhodčího, v posledním kole loňské sezony v Teplýšovicích, kde prohráli 1:4, nevěřili, že se zachránili. Výsledky druhých mužstev hrajících o záchranu jim ale nahráli, a tak v sobotu rozjedou v Nespekách další ročník I. B třídy. „Že se nám s tak úzkým a navíc neustálými zraněními poznamenaným kádrem podařilo zachránit, považuji za malý zázrak,“ kroutil hlavou hrající kormidelník Michal Hašek.

Přípravu začali Maršovičtí v polovině července a odehráli pět přátelských zápasů – prohráli s Pyšely 1:2, béčkem Sezimova Ústí 1:4, Kostelcem u Křížku 1:8, porazili Olbramovice 6:2 a Popovice 5:0. „S přípravou nejsem spokojen, neustále jsme se potýkali s dovolenými, pracovními povinnostmi a zraněními,“ zlobil se Hašek na scénář, kterým prochází většina mužstev.

Tým se před nadcházejícími boji posílil. „I nadále u nás bude působit Michal Procházka z Votic, staronovou tváří jsou Jiří Moulík z Lešan, z hostování z Bystřice se vrátil Jiří Hampešt a úplně poprvé se u nás představí Michal Žamboch z Malšice,“ vyjmenoval trenér posily.

Cíl Maršovic do sezony je jednoduchý. „Stejný jako loni, tedy záchrana soutěže,“ nepřekvapil Michal Hašek.