POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU – SÁZAVA 2:0

Od začátku se nehrál moc pěkný fotbal a šanci, aby divák pohledal. V první půlhodině domácí hráli pomalu, hosté se stačili posouvat a nákopy v pohodě zachytávali. Dopředu se Sázavští moc nehnali a citelně jim chyběli ofenzivní hráči Švec a Janovským. Až v závěru poločasu přidali domácí na intenzitě, hlavně po pravé straně podnikali nebezpečné průniky, ale v největší šanci hlavičkoval Keltner po centru Jíši nad branku.

Po přestávce se hra moc nezměnila a Sázavští zahrozili střelou nad po kombinaci. Domácí postupně přidávali na intenzitě a dostávali se do zakončení, Trpišovský po sóle trefil Burceva, Páv po lobu Havlíčka trefil boční síť, stejně dopadl Trpišovský, jen z druhé strany.

První gólový moment přišel v 72. minutě, když si na centr Páva naskočil střídající Svoboda a hlavou nedal Burcevovi šanci – 1:0. Následně se hosté vrhli do útoku a snažili se ztéci branku Poříčí, ale do vážnější situace se nedostali. Naopak domácí v samotném závěru uzavřeli Pávem na 2:0, když využil po výkopu Tlamichy chyby sázavského stopera a obešel brankáře.

„Jsem rád, že jsme zápas zvládli, i když se výhra rodila v porodních bolestech. Zpočátku jsme nehráli dobře, naše hra byla pomalá, málo jsme soupeře napadali a hodně kazili přihrávky. V závěru poločasu jsme dostali víc míč na zem a vypracovali si několik slibných příležitostí, ale v koncovce nám chyběl větší hlad po gólu. Ve druhém poločase jsme pomalu zvyšovali tempo a po třech šancích se dočkali i gólu, když se trefil střídající Martin Svoboda. Jsem rád, že to byl zrovna on, protože to má v útoku těžké a musí čekat na každou šanci, kterou dostane. Teď jí využil a pomohl týmu. V závěru jsme vedení uhájili a v samotném konci vsítili druhý gól. Za výhru jsem rád, ale vím, že kluci umí hrát lépe," dodal po zápase trenér Poříčí Pavel Šimáček

Branky: 72. Svoboda, 90. Páv. Rozhodčí: Suchý. ŽK: Bredler – Chuchla. Diváci: 90. Poločas: 0:0.

Poříčí nad Sázavou: Tlamicha – Pohorský, Křivohlavý, Vacek (89. Verner), Vosáhlo – Bredler (64. Svoboda), Peroutka – Jíša (85. Stibůrek), Keltner (46. Havlíček), Páv – Trpišovský (77. Jírů).