Na pořadu 26. kola fotbalové I. B třídy byly dvě okresní derby, Pyšely versus Poříčí a Trhový Štěpánov přivítal Nespeky.


SK PYŠELY 1
POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 1


Hosté začali pěkně z ostra. Ve 3. minutě vypálil Naňák, ale domácí gólman Tlamicha míč vyrazil na roh. Na druhé straně zahrozil Sisel, po jehož hlavičce zahrávali Pyšelští roh. V 11. minutě vyzkoušel hostující Šimáček Tlamichu z trestného kopu, ten však jeho záměr vystihl. Poříčí hrálo ze zabezpečené obrany a vsadilo na Stibůrkovu rychlost. Po jednom průniku ve 26. minutě rychlonohý útočník vystřelil levačkou, Tlamicha stačil míč vyrazit na tyč, ale na dorážku Boušky už byl krátký – 0:1. O chvíli později prošel domácí Bartoš do čtverce, zpětnou přihrávkou našel Bejra a ten z deseti metrů mířil těsně vedle. V závěru poločasu se Bartoš proháčkoval obranou hostí, přihrál Hanouskovi, ale jeho projektil zasvištěl nad Detkovou bránou. Neujalo se ani bodlo K. Kulhavého, které našlo připraveného poříčského gólmana.
Druhý poločas se nesl ve znamení náporu Pyšel, který však byl dlouho bezzubý. Hosté, kterým viditelně ubývaly síly, se stáhli do ulity a soustředili se více méně na odkopy. Až v 76. minutě se přeci jen na domácí usmálo štěstí a po přízemní střele Sisla z velkého čtverce vyrovnali na 1:1. Závěrečné minuty měli Pyšelští až drtivý tlak, ale obrana hostů s vypětím všech sil odolávala. Kromě několika závarů před brankou a nepříjemně zahrávaných rohových kopů se však do vyložených šancí nedostali.
Petr Vorlíček, trenér Pyšel: „Smolný zápas, ve kterém jsme promarnili spoustu šancí. Soupeř ve druhém poločasu kondičně odešel, jenže jsme z tlaku nic nevytěžili.“
Luděk Matoušek, trenér Poříčí: „V prvním poločase jsme se dostali do vedení a stačili jsme útočníky podporovat. Po změně stran soupeř zaslouženě vyrovnal a ke konci nás dostal pod velký tlak. Tentokrát můžeme být za bod rádi. Pyšely byly jednoznačně lepší a k výkonu jim gratuluji.“

Branky: 76. Sisel – 26. Bouška. Rozhodčí: Zikmunda. ŽK: Vilímek, Truhelka, K. Kulhavý, Bejr – J. Pohunek, Kovář, Šimáček. Diváků: 70. Poločas: 0:1. Pyšely: Tlamicha – Truhelka, Kondáš, Bejr, Khandl – Zoubek, K. Kulhavý, Hanousek, Vilímek (70. Nitsche) – Sisel, J. Bartoš (63. Páša). Poříčí nad Sázavou: Detko – Novotný, Kovář, Vojta, J. Pohunek – Mrázek, Šimáček, Bouška (85. Kumšta, 90. Lengyel), Šrom – P. Naňák (67. Michal Tůma), Stibůrek.


TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV 4
NESPEKY 1


Zápas o holé přežití by se dalo nazvat utkání mezi předposledním Trhovým Štěpánovem a dvanáctými Nespeky. Úvod začal v poklidném tempu a hráči se pomalu rozehřívali, i když bylo velké horko. Poprvé gólově uhodili domácí, když Nerad precizně provedl trestný kop z dvaceti metrů – 1:0. Podruhé Trhovoštěpánovští udeřili opět ze standardní situace, když Janáček posadil míč na hlavu Praxe – 2:0. Domácí vedení uklidnilo až moc, čehož hosté využili a do přestávky snížili Tomášem Rosenvaldem na 2:1.
Po přestávce se očekával tlak Nespek, ale ten nepřišel. Hosté si nevypracovali vážnější šanci, a když už vystřelili, tak gólman Martin Vejvoda míč s přehledem polapil. Domácí se dostávali více před branku soupeře a hru kontrolovali. Definitivní podobu výsledku na 4:1 dal dvakrát Hanuš po pěkných uvolněních.
Bohumil Hlaváč, trenér Trhového Štěpánova: „Když dodržujeme herní disciplínu, tak hrajeme dobře. To se stalo a navíc nám výborně zahrála obrana, Machovský a Pavel Vejvoda odvedli skvělý zápas. Kluci hráli disciplinovaně a dalo se na to dívat. Soupeř jen nakopával míče před naši branku, ale Martin Vejvoda byl vynikající a všechny centry posbíral. Dali jsme dva góly ze standardních situací. Už si mysleli kluci, že mají Nespeky na lopatě a hned nás soupeř z rychlého brejku potrestal. Ve druhém poločase nás uklidnili dva góly Hanuše, když při prvním přešel se štěstím tři hráče a podruhé využil po výkopu našeho brankáře chyb nespecké obrany. O záchranu v soutěži se ještě popereme, i když je minimální.“
Karel Nachtman, trenér Nespek: „Hráli jsme velice špatně a zasloužili jsme si prohrát. Soupeř byl bojovnější a měl větší vůli po vítězství. Snad se naše hra v dalším kole s Kondrací zlepší.“

Branky: Hanuš 2, Nerad, Prax – T. Rosenvald. Rozhodčí: Hejný. Poločas: 2:1. Trhový Štěpánov: M. Vejvoda – Machovský, Nerad, Förster (70. Mück), P. Vejvoda – Prax, Janáček, P. Kopecký, J. Kopecký – Němec (80. Kříž), Hanuš. Nespeky: Donát – Tyrner, Nachtman, M. Rosenvald, Šindelář – Pavlík, Presl, Novák, Párys – T. Rosenvald, Kadlec. Střídali: Kumpošt, Kořínek.