Poříčí se druhou půli modlilo

STŘEDNÍ ČECHY -V 19. kole fotbalové I. B třídy přivítal čtvrtý celek soutěže SK Posázavan Poříčí nad Sázavou na svém hřišti pátý Kostelec u Křížků. Devátý Sokol Nespeky zajížděl k malému derby do Sázavy.

2.5.2007

Až do konce utkání se Poříčí nad Sázavou strachovalo o výsledek v utkání s Kostelcem u Křížků. Nakonec těsné vítězství ubránilo. Na snímku poříčský Jan Cháb uniká Michalu Kučerovi, přihlíží Pavel Šimáček.Foto: Lukáš Suchý

POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 2
KOSTELEC U KŘÍŽKU 1

Domácí oslabeni o další tři hráče z minulého zápasu v Kondraci začali aktivně a tlačili se před branku Kostelce. První šanci měl v 18. minutě Stibůrek, ale po centru Mrázka hlavičkoval vedle. Za čtyři minuty zahrával Mrázek roh, míč se dostal až ke Stibůrkovi, který na zadní tyči pohodlně skóroval – 1:0. Další šance Stibůrka a Havelky gól nepřinesly. Ve 32. minutě našel Mrázek zpětnou přihrávkou Šimáčka, jeho ránu vyhlavičkoval kapitán hostů Bidenice z branky. Hosté v prvním poločase zahrozili až těsně před přestávkou, kdy po centru Kučery musel uhasit požár na poslední chvíli Mrázek.
Ihned po přestávce se dostal do šance Stibůrek po přihrávce Mrázka, ale obránce Malý srazil míč v poslední chvíli na roh. Poté se zranili domácím Mrázek a Šrom. Poříčští se zatáhli do obrany a iniciativu v poli převzali hosté, kteří měli více míč na kopačkách, ale nebezpečnou střelu vyprodukoval jen Kučera. Domácí podnikali sporadické protiútoky. V 85. minutě vysunul Kumšta rychlého Stibůrka, který obešel brankáře a zvýšil na 2:0. Hosté se snažili alespoň snížit. Nejprve ukázal svoje kvality Detko, ale v 89. minutě již nestačil na střelu Bidenice – 2:1. V nastavení domácí již výhru udrželi.
Luděk Matoušek, trenér Poříčí: „Přestože jsme do utkání nastupovali pouze s devíti hráči do pole z A mužstva, tak jsme v prvním poločase velmi fotbalového soupeře mírně zatlačili a vytvořili si řadu vyložených šancí, které Stibůrek, Šimáček ani Mrázek neproměnili. Gólově se prosadil jen Stibůrek. Na začátku druhého poločasu nás postihla další tragédie, kdy se nám zranili dva hráči, takže v poli běhali tři hráči z béčka. Díky tomu jsme se dostali druhý poločas pod tlak, který ale končil na hranici našeho velkého vápna bez vyložených šancí. Nám se podařilo Stibůrkem zvýšit z rychlého protiútoku a v poslední minutě snížili hosté na 2:1. Pro nás je to velmi cenné vítězství, které klukům z hlediska psychiky určitě pomůže do dalších zápasů. “

Branky: Stibůrek 2 – Bidelnice. Rozhodčí: Jirků. Diváků: 100. Poločas: 1:0. Poříčí: Detko – Novotný, Kovář, Vojta, J. Pohunek – Mrázek (62. Kumšta), Šimáček, Šrom (65. Mašek, 90. Starec), Cháb – Stibůrek, Havelka.

SÁZAVA 3
NESPEKY 3

Hosté začali náporem, přesto v 9. minutě nespecký gólman Tylingr prokázal své umění a vytáhl nebezpečnou střelu. Ve 23. minutě udeřilo na druhé straně, když Kadlec tečoval Myslivcovu jedovku z pětadvaceti metrů– 0:1. Na konci poločasu potrestali domácí dvě hrubky obrany hostí a do kabin šli s jednobrankovým náskokem.
Sázavští mohli v 60. minutě zvýšit, ale Bulíček z vyložené pozice netrefil bránu. V 72. minutě Myslivec ideálně uvolnil Tomáše Rosenvalda, ten našel Kadlece a bylo vyrovnáno – 2:2. O chvíli později vyrazil Tylingr gólovou střelu Michálka. V 80. minutě T. Rosenvald vybojoval zdánlivě ztracený míč, předložil ho Novákovi, ale ten měl vychýlenou mušku. Za pět minut se uvolnil T. Rosenvald a dostal Nespeky do vedení – 2:3. Domácí zaveleli k závěrečnému náporu a v nastaveném čase Hlaváček stanovil konečný výsledek 3:3.

Vladislav Procházka, asistent trenéra Nespek: „Hráli jsme poměrně dobře, měli jsme ještě několik šancí, takže bod z venku beru. Co je ale pro mne nepochopitelné, že rozhočí, ač signalizoval, že bude nastavovat pět minut, branku jsme inkasovali v 97. minutě.“

Branky: Hlaváček, Novák, Myslivec – Kadlec 2, T. Rosenvald. Poločas: 2:1. Nespeky: Tylingr – M. Rosenvald, Nachtman, Tyrner, Pavlík – Šindelář (75. Novák), Presl, Myslivec, Párys – T. Rosenvald (86. Kadeřábek), Kadlec (93. Donát).

2.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 18 000 Kč

Ostatní pomocní pracovníci závozník - pro oblast Kostelec nad Černými lesy a Český Brod. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: fyzická zdatnost, příspěvky na stravování, rozvozové linky oblast Kostelec nad Černými lesy a Český Brod, bydliště u Tuchorazi, aby mohl řidič závozníka vyzvedávat. Nevyjíždí z Vlašimi!!!. Pracoviště: V l a m a , spol. s r.o. - pracoviště vlašim, Vlasákova, č.p. 345, 258 01 Vlašim. Informace: Podhadský Karel, +420 317 842 347,604 238 292.

Výroba - Výroba Montážní dělník 14 600 Kč

Montážní dělníci výrobků a zařízení Montážní dělníci výrobků a zařízen. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14600 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracoviště Petrovice, Vstupní zdravotní prohlídka, dobrý zdravotní stav, fyzicky náročná práce, ochota pracovat. První kontakt e-mailem nebo telefonicky po-pá 9-12 hod.. Pracoviště: Roshen holding s.r.o. - petrovice, 257 51 Bystřice u Benešova. Informace: Román Tokár, +420 773 922 700.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 22 000 Kč

Obsluha vysokozdvižných a jiných vozíků a skladníci Skladník. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 24500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pracoviště Petrovice u Bystřice, Požadujeme: Zkušenosti s nakládkou, odbavení řidičů - dodací a balíci list . Řízení VZV podmínkou - průkaz není podmínkou - firma zajistí!! 13 mzda, stravenky, příspěvek na penzijní a životní pojištění, volný vstup do plaveckého bazénu v Benešově.. Pracoviště: Alpla spol. s r.o.., 257 51 Bystřice u Benešova. Informace: Lenka Karmazínová, +420 317 784 113,603 824 858.

Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 21 000 Kč

Strojírenští technici kontroly kvality, laboranti Dílenský kontrolor kvality. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Benešov, Životopisy uchazečů zasílat na email info@mavel.cz, o předmětu zadat: Dílenský kontrolor kvality. první kontakt e-mailem. Osobně v prac.dny 8:00-15:00.. Pracoviště: M a v e l, a.s., Jana Nohy, č.p. 1237, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: David Šenk, .

Mistrovství Zóny střední Evropy v autokrosu se uskutečnilo o víkendu 14. a 15. července v Poříčí nad Sázavou. O dramatické situace a kolize nebyla nouze.

V Rosicích trénují mladí Saudové. Usilují o místo v týmu, který hrál MS

Před měsícem sledovali, jak jejich země zápolí na světovém šampionátu v Rusku, a nyní se snaží zaujmout natolik, aby si jednou pozvánku do seniorského národního týmu vysloužili i oni. V Rosicích na Brněnsku se aktuálně připravuje reprezentace do 23 let ze Saúdské Arábie.

dnes 10:02

Stejskal: Jestli zopakujeme Chorvatsko, o postup mít strach nebudu

/ROZHOVOR/ Přestože byli nováčkem soutěže, počínali si nadmíru zdatně. Fotbalisté Českého Brodu B obsadili v právě skončené sezoně I. A třídy solidní šestou příčku. „Převládá spokojenost, ale nesmíme se uspokojit. Týká se to některých zápasů i tréninků. Ale když slyším jak je to jinde, musím kluky pouze pochválit,“ říká trenér Jindřich Stejskal.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 12:46

Gajić po první trefě v lize: Mám stejně gólů jako brankář Zlámal

Šestasedmdesát zápasů. Tak dlouho čekal srbský stoper Zoran Gajić na první gól v české nejvyšší soutěži. Rodák z Bělehradu se trefil až ve třetí sezoně. „Kluci si ze mě dělali srandu, že mám stejně branek jako brankář Zdeněk Zlámal,“ usmíval se po sobotním duelu jeden ze zlínských hrdinů.

dnes 11:05

Znojemské otestuje exotika, přijede katarské mužstvo Al-Rayyan

S katarským mužstvem Al-Rayyan SC sehrají ve středu druholigoví fotbalisté 1.SC Znojmo FK přátelské utkání. Příležitost mají podle vedení klubu dostat hlavně náhradníci.

Benešovský kouč Veselý: Věřím, že budeme opět silní

Benešov - V minulé sezoně dosáhli na historicky nejlepší umístění, když obsadili páté místo v ČFL. Letos tak budou mít fotbalisté Benešova určitě na co navazovat. Ví to i trenér Roman Veselý, který nám sdělil své pocity z dosavadního průběhu přípravy.

Fotbalová sezona začíná! V ohni jsou tři želízka

Střední Čechy – Už je to tady! Fotbaloví fanoušci se dočkali. Již dnes začíná úvodními zápasy prvního kola nový ročník FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V sobotu do nové sezony vstoupí také tři středočeští zástupci Příbram, Mladá Boleslav a Vlašim.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.